Gati taksia e re fluturuese me 5 vënde pasagjerësh

Gati taksia e re fluturuese me 5 vënde pasagjerësh

0
Taksia e re "fluturues" është zbuluar nga Start- Up gjerman Lilium, i cili pretendon se zinxhiri vertikal i ngritjes mund të jetë bazë për...

Microsoft gati “Your Phone”, mundeson te gjitha programet e Windows 10

0
  Nëse keni një pajisje Android dhe ndodh që të jeni klient i besueshëm i Windows, ju jeni ndër njerëzit e parë që mund të...
Nga sot në treg mund të gjeni modelet e reja të iPhone

Nga sot në treg mund të gjeni modelet e reja të iPhone

0
Ditën e sotme të gjithë të apasionuarit pas produkteve të kompanisë “Apple” do të kenë mundësinë të shohin eventin më të madh të vitit. Ditën...
Japonia vazhdon risitë në teknologji me trasmetimet para në 8K

Japonia vazhdon risitë në teknologji me trasmetimet para në 8K

0
A Space Odyssey”, një film i Stanley Kubrick i vitit 2001, do të lançojë të parin kanal televiziv në botë, me një definicion super...
Google investon 600 milionë euro për qendrën e re në Finlandë

Google investon 600 milionë euro për qendrën e re në Finlandë

0
Kompania teknologjike amerikane Google do të investojë rreth 600 milionë euro për të ndërtuar një qendër të re të të dhënave në Finlandë, njoftuan...
Përdoruesit e iPhone-ve të rini 11 Pro janë të "frikësuar" nga dizanji i ofruar

Përdoruesit e iPhone-ve të rini 11 Pro janë të “frikësuar” nga dizanji i ofruar

0
Vetëm pak ditë më parë kompania Apple prezantoi modelet më të reja të Iphone, iphone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max....
Gjiganti i teknologjisë Google jep ndihma qindra milionë dollarëshe

Gjiganti i teknologjisë Google jep ndihma qindra milionë dollarëshe

0
Gjiganti i teknologjisë Google ka vendosur të shpërndajë rreth 800 milionë dollarë për sipërmarrjet e vogla dhe të mesme, qeveri dhe organizata të ndryshme...
“Samsung” njoftoi se në Smart TV e rinj pritet të ketë antivirus të instaluar

“Samsung” njoftoi se në Smart TV e rinj pritet të ketë antivirus të instaluar

0
“Samsung” njoftoi se në Smart TV pritet të ketë antivirus. Kompania koreane, përmes një postimi në “Twitter” zbuloi funksionin e ri dhe u tregoi...
Loja kroate SCUM po thyen rekorde vetëm pak ditë nga lançimi

Loja kroate SCUM po thyen rekorde vetëm pak ditë nga lançimi

0
Një lojë kroate kompjuterike e quajtur SCUM ka shënuar sukses të jashtëzakonshëm në vetëm pak ditë pas hedhjes në treg, duke u renditur si...
Sfiduesi i Netflix arrin kuotën 10 milionë abonentë brenda pak orëve

Sfiduesi i Netflix arrin kuotën 10 milionë abonentë brenda pak orëve

0
Sot ishte dita e parë që hidhej në treg Disney+, një aplikacion si Netflix që do të ofrojë të gjithë filmat dhe serialët e...