10 C
Tirana
E premte, Dhjetor 13, 2019
Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve

Rreziku nga kanceri. Paditen dy gjigandët e celularëve

Apple dhe Samsung janë paditur me pretendimin që telefonat e tyre i ekspozojnë përdoruesit ndaj emetimeve të rrezeve deri në 500 përqind përtej kufijve...
Pas Samsung edhe Huawei nxjerr versionin me ekran të përthyeshëm

Pas Samsung edhe Huawei nxjerr versionin me ekran të përthyeshëm

Pak ditë pasi Samsung prezantoi serinë e re të celularëve Galaxy Fold me ekran të përthyeshem, të dielën e 24 shkurtit edhe kinezët e...
Jonida Maliqi dhe Bora Zemani janë bërë kunata?

Jonida Maliqi dhe Bora Zemani janë bërë kunata?

Prej disa javësh në mediat rozë është përfolur shumë për një lidhje të mundshme të Jonida Maliqi dhe Bora Zemanit me vëllezërit binjakë, konkretisht...
Eksodi në Digitalb: Largohet edhe moderatorja Ilda Bejleri

Eksodi në Digitalb: Largohet edhe moderatorja Ilda Bejleri

Pas lajmeve mbi lëvizjet e fundit në “Digitalb”, duket se zhurmën më të madhe do ta bëjë largimi i një prej figurave më të...
Japonia vazhdon risitë në teknologji me trasmetimet para në 8K

Japonia vazhdon risitë në teknologji me trasmetimet para në 8K

A Space Odyssey”, një film i Stanley Kubrick i vitit 2001, do të lançojë të parin kanal televiziv në botë, me një definicion super...
Nokia pas modelit 3310 do të rikthejë edhe telefonat "Smart" me kapakë

Nokia pas modelit 3310 do të rikthejë edhe telefonat “Smart” me kapakë

Në dy vitet e fundit ka rikthyer disa prej modeleve më ikonike si 3310 dhe 8110 banana. HMD thotë se ka shitur 10 milionë...

Del zyrtarisht në shitje motorri fluturues

Motori fluturues është zyrtarisht në shitje: quhet Hoverbike S3, arrin shpejtësinë 96 km në orë dhe për momentin, e vetmja të cilës ia lejon...

Motorola prodhon smartphonin e parë me 5G

Motorola prezantoi në Çikago modelin e ri, Moto Z3, smartphone i parë në botë që suporton 5G. Në të gjejmë procesorin Snapdragon 835, 4...
“Huawei” prezanton telefonin e ri Mate 30 pa aplikacionet e Google

“Huawei” prezanton telefonin e ri Mate 30 pa aplikacionet e Google

Kompania kineze “Huawei” prezantoi telefonin e ri Mate 30 në Mynih të Gjermanisë, i pari pa aplikacionet e “Google”. Kjo është pajisja më e re...

Microsoft gati “Your Phone”, mundeson te gjitha programet e Windows 10

  Nëse keni një pajisje Android dhe ndodh që të jeni klient i besueshëm i Windows, ju jeni ndër njerëzit e parë që mund të...
- Advertisement -