Jonida Maliqi dhe Bora Zemani janë bërë kunata?

Jonida Maliqi dhe Bora Zemani janë bërë kunata?

0
Prej disa javësh në mediat rozë është përfolur shumë për një lidhje të mundshme të Jonida Maliqi dhe Bora Zemanit me vëllezërit binjakë, konkretisht...
Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve

Rreziku nga kanceri. Paditen dy gjigandët e celularëve

0
Apple dhe Samsung janë paditur me pretendimin që telefonat e tyre i ekspozojnë përdoruesit ndaj emetimeve të rrezeve deri në 500 përqind përtej kufijve...
Eksodi në Digitalb: Largohet edhe moderatorja Ilda Bejleri

Eksodi në Digitalb: Largohet edhe moderatorja Ilda Bejleri

0
Pas lajmeve mbi lëvizjet e fundit në “Digitalb”, duket se zhurmën më të madhe do ta bëjë largimi i një prej figurave më të...

Del zyrtarisht në shitje motorri fluturues

0
Motori fluturues është zyrtarisht në shitje: quhet Hoverbike S3, arrin shpejtësinë 96 km në orë dhe për momentin, e vetmja të cilës ia lejon...
Google investon 600 milionë euro për qendrën e re në Finlandë

Google investon 600 milionë euro për qendrën e re në Finlandë

0
Kompania teknologjike amerikane Google do të investojë rreth 600 milionë euro për të ndërtuar një qendër të re të të dhënave në Finlandë, njoftuan...
Apple po has probleme pas lançimit të iOS 13

Apple po has probleme pas lançimit të iOS 13

0
Apple nuk ka pasur një javë të mirë. Debutimi i iOS 13 ka qenë një lëmsh sigurie dhe përditësimet e nxitura për të adresuar...
Google gjobitet me 13 milionë dollarë për mbledhje informacioni nëpërmjet wi-fi

Google gjobitet me 13 milionë dollarë për mbledhje informacioni nëpërmjet wi-fi

0
  Kompania Google ka pranuar të paguajë gjobën prej 13 milionë dollarëshe për të mbylllur hetimet për mbledhje të informacioneve private. Këto informacione Google arriti...
Loja kroate SCUM po thyen rekorde vetëm pak ditë nga lançimi

Loja kroate SCUM po thyen rekorde vetëm pak ditë nga lançimi

0
Një lojë kroate kompjuterike e quajtur SCUM ka shënuar sukses të jashtëzakonshëm në vetëm pak ditë pas hedhjes në treg, duke u renditur si...
“Huawei” prezanton telefonin e ri Mate 30 pa aplikacionet e Google

“Huawei” prezanton telefonin e ri Mate 30 pa aplikacionet e Google

0
Kompania kineze “Huawei” prezantoi telefonin e ri Mate 30 në Mynih të Gjermanisë, i pari pa aplikacionet e “Google”. Kjo është pajisja më e re...
Gati smartfoni i ri i gjithi ekran dhe me super çmim

Gati smartfoni i ri i gjithi ekran dhe me super çmim

0
Xiaomi do të hedhë në treg së shpejti një telefon që do të jetë i gjithi i mbuluar me ekran, dhe do të kushtojë...