Jonida Maliqi dhe Bora Zemani janë bërë kunata?

Jonida Maliqi dhe Bora Zemani janë bërë kunata?

0
Prej disa javësh në mediat rozë është përfolur shumë për një lidhje të mundshme të Jonida Maliqi dhe Bora Zemanit me vëllezërit binjakë, konkretisht...
Apple po has probleme pas lançimit të iOS 13

Apple po has probleme pas lançimit të iOS 13

0
Apple nuk ka pasur një javë të mirë. Debutimi i iOS 13 ka qenë një lëmsh sigurie dhe përditësimet e nxitura për të adresuar...
Del klasifikimi: Ja 8 modelet e makinave më të sigurta nga Euro NCAP

Del klasifikimi: Ja 8 modelet e makinave më të sigurta nga Euro NCAP

0
Siguria e makinave është në rritje: Testet Euro NCAP, programi evropian i vlerësimit për makina të reja,  e dekretojnë atë. Nga 55 modelet e...
Sfiduesi i Netflix arrin kuotën 10 milionë abonentë brenda pak orëve

Sfiduesi i Netflix arrin kuotën 10 milionë abonentë brenda pak orëve

0
Sot ishte dita e parë që hidhej në treg Disney+, një aplikacion si Netflix që do të ofrojë të gjithë filmat dhe serialët e...

Motorola prodhon smartphonin e parë me 5G

0
Motorola prezantoi në Çikago modelin e ri, Moto Z3, smartphone i parë në botë që suporton 5G. Në të gjejmë procesorin Snapdragon 835, 4...
Përdoruesit e iPhone-ve të rini 11 Pro janë të "frikësuar" nga dizanji i ofruar

Përdoruesit e iPhone-ve të rini 11 Pro janë të “frikësuar” nga dizanji i ofruar

0
Vetëm pak ditë më parë kompania Apple prezantoi modelet më të reja të Iphone, iphone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max....
“Huawei” prezanton telefonin e ri Mate 30 pa aplikacionet e Google

“Huawei” prezanton telefonin e ri Mate 30 pa aplikacionet e Google

0
Kompania kineze “Huawei” prezantoi telefonin e ri Mate 30 në Mynih të Gjermanisë, i pari pa aplikacionet e “Google”. Kjo është pajisja më e re...
Gati smartfoni i ri i gjithi ekran dhe me super çmim

Gati smartfoni i ri i gjithi ekran dhe me super çmim

0
Xiaomi do të hedhë në treg së shpejti një telefon që do të jetë i gjithi i mbuluar me ekran, dhe do të kushtojë...
“Samsung” njoftoi se në Smart TV e rinj pritet të ketë antivirus të instaluar

“Samsung” njoftoi se në Smart TV e rinj pritet të ketë antivirus të instaluar

0
“Samsung” njoftoi se në Smart TV pritet të ketë antivirus. Kompania koreane, përmes një postimi në “Twitter” zbuloi funksionin e ri dhe u tregoi...

Në Rusi fillon shitja e telefonit që nuk mund të hakohet dhe përgjohet

0
Në Rusi filloi shitja masive e telefonit me mbrojtjen kriptografike “Kruiz-K”, i cili është i pamundur të hakohet ose të përgjohet, njoftoi kompania Rosteh....