Jonida Maliqi dhe Bora Zemani janë bërë kunata?

Jonida Maliqi dhe Bora Zemani janë bërë kunata?

Prej disa javësh në mediat rozë është përfolur shumë për një lidhje të mundshme të Jonida Maliqi dhe Bora Zemanit me vëllezërit binjakë, konkretisht...
Sfiduesi i Netflix arrin kuotën 10 milionë abonentë brenda pak orëve

Sfiduesi i Netflix arrin kuotën 10 milionë abonentë brenda pak orëve

Sot ishte dita e parë që hidhej në treg Disney+, një aplikacion si Netflix që do të ofrojë të gjithë filmat dhe serialët e...

Motorola prodhon smartphonin e parë me 5G

Motorola prezantoi në Çikago modelin e ri, Moto Z3, smartphone i parë në botë që suporton 5G. Në të gjejmë procesorin Snapdragon 835, 4...
Google investon 600 milionë euro për qendrën e re në Finlandë

Google investon 600 milionë euro për qendrën e re në Finlandë

Kompania teknologjike amerikane Google do të investojë rreth 600 milionë euro për të ndërtuar një qendër të re të të dhënave në Finlandë, njoftuan...
Apple po has probleme pas lançimit të iOS 13

Apple po has probleme pas lançimit të iOS 13

Apple nuk ka pasur një javë të mirë. Debutimi i iOS 13 ka qenë një lëmsh sigurie dhe përditësimet e nxitura për të adresuar...
Del klasifikimi: Ja 8 modelet e makinave më të sigurta nga Euro NCAP

Del klasifikimi: Ja 8 modelet e makinave më të sigurta nga Euro NCAP

Siguria e makinave është në rritje: Testet Euro NCAP, programi evropian i vlerësimit për makina të reja,  e dekretojnë atë. Nga 55 modelet e...
Përdoruesit e iPhone-ve të rini 11 Pro janë të "frikësuar" nga dizanji i ofruar

Përdoruesit e iPhone-ve të rini 11 Pro janë të “frikësuar” nga dizanji i ofruar

Vetëm pak ditë më parë kompania Apple prezantoi modelet më të reja të Iphone, iphone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max....
Loja kroate SCUM po thyen rekorde vetëm pak ditë nga lançimi

Loja kroate SCUM po thyen rekorde vetëm pak ditë nga lançimi

Një lojë kroate kompjuterike e quajtur SCUM ka shënuar sukses të jashtëzakonshëm në vetëm pak ditë pas hedhjes në treg, duke u renditur si...
“Huawei” prezanton telefonin e ri Mate 30 pa aplikacionet e Google

“Huawei” prezanton telefonin e ri Mate 30 pa aplikacionet e Google

Kompania kineze “Huawei” prezantoi telefonin e ri Mate 30 në Mynih të Gjermanisë, i pari pa aplikacionet e “Google”. Kjo është pajisja më e re...
“Samsung” njoftoi se në Smart TV e rinj pritet të ketë antivirus të instaluar

“Samsung” njoftoi se në Smart TV e rinj pritet të ketë antivirus të instaluar

“Samsung” njoftoi se në Smart TV pritet të ketë antivirus. Kompania koreane, përmes një postimi në “Twitter” zbuloi funksionin e ri dhe u tregoi...