Del klasifikimi: Ja 8 modelet e makinave më të sigurta nga Euro NCAP

Del klasifikimi: Ja 8 modelet e makinave më të sigurta nga Euro NCAP

0
Siguria e makinave është në rritje: Testet Euro NCAP, programi evropian i vlerësimit për makina të reja,  e dekretojnë atë. Nga 55 modelet e...
Zbulohet projekti i avionit i gjithi dritare dhe me ekrane OLED

Zbulohet projekti i avionit i gjithi dritare dhe me ekrane OLED

0
Avionët pa dritare do t'u japin pasagjerëve një pamje panoramike të qiellit. Që kur u shpik udhëtimi ajror, njerëzit kanë qenë duke luftuar mbi...
Sfiduesi i Netflix arrin kuotën 10 milionë abonentë brenda pak orëve

Sfiduesi i Netflix arrin kuotën 10 milionë abonentë brenda pak orëve

0
Sot ishte dita e parë që hidhej në treg Disney+, një aplikacion si Netflix që do të ofrojë të gjithë filmat dhe serialët e...
Kujdesni! WhatsApp mund tju përjashtojë nga përdorimi i aplikacionit

Kujdesni! WhatsApp mund tju përjashtojë nga përdorimi i aplikacionit

0
WhatsApp ka rritur shumë sigurinë dhe kontrollim mbi përdoruesit e tij. Një gjë e tillë êshtë paralajmëruar edhe më parë por tanimë ka raste...

Moskë, përdoruesi padit Apple për paragjykim moral

0
Një qytetar rus ngriti padi “për paragjykim moral” kundër “Apple”, duke e akuzuar kompaninë se e kishte bërë homoseksual përmes një aplikacioni të shkarkuar...
Apple po has probleme pas lançimit të iOS 13

Apple po has probleme pas lançimit të iOS 13

0
Apple nuk ka pasur një javë të mirë. Debutimi i iOS 13 ka qenë një lëmsh sigurie dhe përditësimet e nxitura për të adresuar...
Gati smartfoni i ri i gjithi ekran dhe me super çmim

Gati smartfoni i ri i gjithi ekran dhe me super çmim

0
Xiaomi do të hedhë në treg së shpejti një telefon që do të jetë i gjithi i mbuluar me ekran, dhe do të kushtojë...
“Huawei” prezanton telefonin e ri Mate 30 pa aplikacionet e Google

“Huawei” prezanton telefonin e ri Mate 30 pa aplikacionet e Google

0
Kompania kineze “Huawei” prezantoi telefonin e ri Mate 30 në Mynih të Gjermanisë, i pari pa aplikacionet e “Google”. Kjo është pajisja më e re...
Përdoruesit e iPhone-ve të rini 11 Pro janë të "frikësuar" nga dizanji i ofruar

Përdoruesit e iPhone-ve të rini 11 Pro janë të “frikësuar” nga dizanji i ofruar

0
Vetëm pak ditë më parë kompania Apple prezantoi modelet më të reja të Iphone, iphone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max....

Ja tre vendet e botës ku Whatsapp është i censuruar

0
Whatsapp po bëhet pjese e pandashme dhe po zgjerohet si pjesë e komunikimit midis individēve në mbarë botën. Madje në disa shtete është testuar edhe...