Microsoft në negociata për blerjen e Tik Tok

Kompania amerikane “Microsoft” është duke diskutuar blerjen e aplikacionit mjaft të famshëm tashmë, “TikTok”. Lajmi është raportuar nga New York Times. TikTok zotërohet aktualisht nga...
Gjigandi i smartphonëve pritet të lançojë së shpejti telefonin e palosshëm

Gjigandi i smartphonëve pritet të lançojë së shpejti telefonin e palosshëm

Samsung mund të lançojë së shpejti një Galaxy Fold. Të gjithë duan të blejnë një Samsung Galaxy Fold, por çmimi prej 1,822 euro është...
Prodhohen syze që ndihmojnë në skanimin e personave me simptomave të Covid

Prodhohen syze që ndihmojnë në skanimin e personave me simptomave të Covid

Një kompani kineze, e cila deri tani ishte marrë më teknologjinë e realitetit të shtuar dhe prodhimin e aplikacioneve për lojëra, ka gjetur një...
Gjiganti i teknologjisë Google jep ndihma qindra milionë dollarëshe

Gjiganti i teknologjisë Google jep ndihma qindra milionë dollarëshe

Gjiganti i teknologjisë Google ka vendosur të shpërndajë rreth 800 milionë dollarë për sipërmarrjet e vogla dhe të mesme, qeveri dhe organizata të ndryshme...
Instagram ka gati ndryshime rrënjësore për aplikacionin

Instagram ka gati ndryshime rrënjësore për aplikacionin

Rrjeti më i madh social ka konfirmuar se një grup i vogël përdoruesish po teston shërbimin e mesazheve në versionin web. Thuhet se do të...
Del klasifikimi: Ja 8 modelet e makinave më të sigurta nga Euro NCAP

Del klasifikimi: Ja 8 modelet e makinave më të sigurta nga Euro NCAP

Siguria e makinave është në rritje: Testet Euro NCAP, programi evropian i vlerësimit për makina të reja,  e dekretojnë atë. Nga 55 modelet e...
Zbulohet projekti i avionit i gjithi dritare dhe me ekrane OLED

Zbulohet projekti i avionit i gjithi dritare dhe me ekrane OLED

Avionët pa dritare do t'u japin pasagjerëve një pamje panoramike të qiellit. Që kur u shpik udhëtimi ajror, njerëzit kanë qenë duke luftuar mbi...
Sfiduesi i Netflix arrin kuotën 10 milionë abonentë brenda pak orëve

Sfiduesi i Netflix arrin kuotën 10 milionë abonentë brenda pak orëve

Sot ishte dita e parë që hidhej në treg Disney+, një aplikacion si Netflix që do të ofrojë të gjithë filmat dhe serialët e...
Kujdesni! WhatsApp mund tju përjashtojë nga përdorimi i aplikacionit

Kujdesni! WhatsApp mund tju përjashtojë nga përdorimi i aplikacionit

WhatsApp ka rritur shumë sigurinë dhe kontrollim mbi përdoruesit e tij. Një gjë e tillë êshtë paralajmëruar edhe më parë por tanimë ka raste...

Moskë, përdoruesi padit Apple për paragjykim moral

Një qytetar rus ngriti padi “për paragjykim moral” kundër “Apple”, duke e akuzuar kompaninë se e kishte bërë homoseksual përmes një aplikacioni të shkarkuar...