Reperja Loredana anunçon bashkêpunimin me Capital Bra

Nëse për ne ditët e karantinës kanë qenë të mërzitshme sa më s’ka, për Loredanën koha e izolimit është përkthyer në punë. Teksa ka...
Alketa Vejsiu ka zbritur sot në skenën e Sanremos, në atë që e ka quajtur si “pika më e lartë e karrierës së saj”. E veshur me një fustan ngjyrë rozë, ajo ka falenderuar prezantuesin Amadeos për ftesën dhe ka përshëndetur gjithë shqiptarët, duke thënë se janë shteti i dytë me shikueshmërinë më të madhe të festivalit të Sanremos. Por cilat kanë qenë komentet e italianëve për Alketën? Në foton e postuar nga faqja zyrtare e Sanremo në instagram, duket se të gjithë e kanë pëlqyer Alketën, duke mos i kursyer komplimentet. “Bukuroshe”, Thjesht fantastike”, “Mbretëresha e festivalit”, ishin disa nga komentet në instagram. Duket se Alketa i ka bërë për vete të gjithë, duke folur plot energji dhe me një italishte të pastër. Një provë e kaluar me sukses nga moderatorja, që duket se ka arritur të perfeksionohet aq shumë, sa edhe skena e madhe e Sanremos nuk mundi ta ndalojë shkëlqimin e saj.

Ja si e komentuan italianët paraqitjen e Alketa Vejsiut

Alketa Vejsiu ka zbritur sot në skenën e Sanremos, në atë që e ka quajtur si “pika më e lartë e karrierës së saj”. E...

Alketa Vejsiu sonte përkrah Amadeus në prezantim e Sanremos

  Alketa Vejsiu, do të ngjitet mbrëmjen e sotme në skenën e madhe të Sanremo-s, duke shënuar kështu një moment historik, pasi është e para...

J. Lopez dhe Shakira japin super shfaqje në “Super Bowl”

“Le t’i tregojmë botës se çfarë mund të bëjnë dy latine të vogla”,-i tha këngëtarja Jennifer Lopez këngëtares Shakira përpara se të nisnin përfomancën...

Eneda Tarifa shpallet fituese e “Kenges Magjike”

Njërën e nxori fituese juria, tjetrën publiku, garë e fortë mes Enedës dhe Fifit. Fituesja e edicionit të 21 të festivalit më të madh të...

Qytetarët “masakrojnë” me komente “Zogun e Tiranës”: Burgu për burra është

Qytetarët kanë “masakruar” me komente negative Hermes Nikajn, i njohur ndryshe si “Zogu i Tironës”. Ky i fundit u arrestua dje nga Policia e...

‘Nuk paguaj dot as dritat’, cudit këngëtari shqiptar i disa hiteve shumë të...

Këtë të mërkurë një ndër të ftuarit në emisonin ‘Soiree’ me Jonida Shehun ishte këngëtari i njohur Xhavid Dedaj. Ai ka treguar të...

Këngëtarja shqiptare ndan lajmin e hidhur: Ka ndërruar jetë më i dashuri ynë, babai

Big Mama ka humbur babain e saj, Adi Kasami dhe lajmin e hidhur këngëtarja e njohur e ka ndarë me ndjekësit e saj në...

Skane fund të bërtiturat e Renatos, konkurenti gjuan me shkelm shefin e kuzhinës

Gjatë “Hell’s kitchen”, një konkurent nuk i ka duruar kritikat apo të bërtiturat e shefin të kuzhinës, Renato Mekolli dhe është nevrikosur. Renato...

Muç Nano ia thotë në sy: Më erdhi turp kur të pash me poture...

Analisti Mustafa Nano ia ka thënë troç kryeministrit Edi Rama se I vinte turp që shikonte kryeministrin e vendit të tij të veshur me...