Vazhdon ne KAS beteja Duka- Fino

0
Ish-kandidati për president të FSHF-së, Bashkim Fino, ka reaguar pas fjalëve të thëna nga presidenti në detyrë, Armand Duka, se në dijeninë e tij...

Armando Duka jep pergjigje per te gjitha çeshtjet e diteve te fundit

0
Zgjedhjet në Federatën Shqiptare të Futbollt, ku presidenti Armand Duka fitoi mandatin e katërt në krye të organit të futbollit vendas, vazhdojnë të kenë...

FSHF merr zyrtarisht vendimin per denimin e Skenderbeut

0
Reagimi i plotë i FSHF Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije opinionin publik se UEFA ka vënë në dijeni sot FSHF për vendimin e...

Ja kujt ja dedikon suksesin kampioni me i ri i europes Briken Calja

0
Peshëngritësi shqiptar Briken Calja triumfoi në Europianin e Peshëngritjes, duke arritur të marrë 3 medalje ari. Pas garës së tij të jashtëzakonshme, edhe pse tejet...

Tani kemi kampionin e europes ne peshengritje

0
Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja, është renditur i pari në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes, duke marrë medalje ari. Briken Calja arriti të ngrejë...

Ndryshime ne Champions Leagues dhe Europa League

0
  Ndryshimet në rregullore, duke nisur nga sezoni 2018-2019, nuk janë të pakta, e prekin sidomos kompeticionet për të cilat UEFA është organizatore, të cilat...

Ronaldo rrezikon te pakten 10 vite burg per evazion

0
Cristiano Ronaldo do të gjykohet për evasion fiskal, dhe rrezikon një dënim të paktën me 10 vjet burg, për 4 shkelje.Lajmin e kanë dhënë...

11 minuta falas jep Vodafone per cdo gol te sulmuesit te Liverpul Salah

0
Sulmuesi i Liverpoolit dhe kombëtares egjiptiane është kthyer në njeriun e momentit dhe një idhull i padiskutueshëm në vendlindjen e tij. Së fundi Salah është...