Mbulohet në para trajneri i Man. City edhe pse është pothuajse i eleminuar nga...

Mediat britanike i kanë kushtuar një artikull trajnerit të Manchester City-t Pep Guardiola lidhur me pagën e ardhshme të tij. Mësohet se paga e...

Parashikimi i rezultatit të saktë të Juventus v Real Madrid

Sonte ngrenë siparin çerekfinalet e ligës kampioneve. Sevila kundër Bayern Munchen dhe Juventus kundër Real Madrid. Për ata që duan të shtojnë adrenalinën e...

Vazhdon ne KAS beteja Duka- Fino

Ish-kandidati për president të FSHF-së, Bashkim Fino, ka reaguar pas fjalëve të thëna nga presidenti në detyrë, Armand Duka, se në dijeninë e tij...

Armando Duka jep pergjigje per te gjitha çeshtjet e diteve te fundit

Zgjedhjet në Federatën Shqiptare të Futbollt, ku presidenti Armand Duka fitoi mandatin e katërt në krye të organit të futbollit vendas, vazhdojnë të kenë...

FSHF merr zyrtarisht vendimin per denimin e Skenderbeut

Reagimi i plotë i FSHF Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije opinionin publik se UEFA ka vënë në dijeni sot FSHF për vendimin e...

Ja kujt ja dedikon suksesin kampioni me i ri i europes Briken Calja

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja triumfoi në Europianin e Peshëngritjes, duke arritur të marrë 3 medalje ari. Pas garës së tij të jashtëzakonshme, edhe pse tejet...

Tani kemi kampionin e europes ne peshengritje

Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja, është renditur i pari në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes, duke marrë medalje ari. Briken Calja arriti të ngrejë...

Ndryshime ne Champions Leagues dhe Europa League

  Ndryshimet në rregullore, duke nisur nga sezoni 2018-2019, nuk janë të pakta, e prekin sidomos kompeticionet për të cilat UEFA është organizatore, të cilat...

Ronaldo rrezikon te pakten 10 vite burg per evazion

Cristiano Ronaldo do të gjykohet për evasion fiskal, dhe rrezikon një dënim të paktën me 10 vjet burg, për 4 shkelje.Lajmin e kanë dhënë...

11 minuta falas jep Vodafone per cdo gol te sulmuesit te Liverpul Salah

Sulmuesi i Liverpoolit dhe kombëtares egjiptiane është kthyer në njeriun e momentit dhe një idhull i padiskutueshëm në vendlindjen e tij. Së fundi Salah është...