Tifo grupi "Fanatics" reagojnë pas vendimit të Komisionit të Disiplinës

Tifo grupi “Fanatics” reagojnë pas vendimit të Komisionit të Disiplinës

0
Vendimet e Komisionit të Disiplinës për ngjarjet skandaloze të ndodhura në derbin Tirana-Partizani, nuk u kanë pëlqyer aspak tifozëve të Tiranës, dhe më konkretisht...
Problemet tek Barcelona: Ja se çfarë bën Messi për skuadrën

Problemet tek Barcelona: Ja se çfarë bën Messi për skuadrën

0
Skuadra e Barcelonës është takuar për një darkë mbrëmjen e së mërkurës me shpresën për të ribashkuar grupin dhe diskutuar problemet që kanë hasur...

Trukimet në futboll: UEFA krijon agjenci

0
UEFA ka vendosur të marrë në dorë vetë situatën sa i përket zgjidhjes së problemeve për trukimin e ndeshjeve. Ndërkombëtarët tashmë po mendojnë si...
Efekti Ronaldo i rrit të ardhurat Juventusit por bilanci mbyllet me humbje

Efekti Ronaldo i rrit të ardhurat Juventusit por bilanci mbyllet me humbje

0
Bordi i drejtorëve të Juventus miraton buxhetin e vitit 2018-19, me një humbje prej 39.9 milion. Në të njëjtën kohë, ajo fillon planin e...

Shqipëria fiton medaljen e artë në Mediterranean Beach Games

0
Shqipëria fiton mendaljen e parë nē Mediterranean Βeach Games “Patras 2019”. Paris Karepi fitoi medaljen e artë në peshën 90+ në kategorinë e Beach Wrestling....
Vlon merkato në Itali: Icardi pranë kalimit tek Roma

Vlon merkato në Itali: Icardi pranë kalimit tek Roma

0
Seria A italiane pasi ka mësuar kalendarin duket se po ofron ditë të nxehta merkatoje dhe me miliona euro në valle. Sulmuesi zikaltër Icardi përfundimisht...
Higuain do të prezantohet më 11 gusht në Olimpico kundër Real Madrid

Higuain do të prezantohet më 11 gusht në Olimpico kundër Real Madrid

0
  Mesa duket ardhja e Sarrit nuk ka arritur të bindë drejtuesit e Juventusit për të mbajtur në ekip sulmuesin argjentinas Higuain. Argjentinasi është një nga...
Elseid Hysaj duhet të zgjedhë transferimin tek Roma ose Juventus

Elseid Hysaj duhet të zgjedhë transferimin tek Roma ose Juventus

0
E si të mos mjaftonin të gjitha çfarë janë diskutuar deri më tani, për shqiptarin në “skenë” është ngjitur edhe trajneri që kërkon ta...
Zidan rikthehet për të bërë revolucionin tek Real Madrid

Pasi u turpërua nga Atletiko, Real akordon 200 milionë euro shtesë në merkato

0
Humbja 7-3 e pësuar kundër rivalëve të Atletico Madrid nuk e lë të qetë Real-in e Zidane. Për ta fshirë këtë turp dhe për të...
Bomba e Takajt: Ish Sekretari i FSHF-së "gatoi" dënimin e Skëndërbeut

Bomba e Takajt: Ish Sekretari i FSHF-së “gatoi” dënimin e Skëndërbeut

0
Presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj doli sot në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, ku foli për situatën e krijuar te klubi korçar, pas...