105 pikë avantazh: Serbia poshtëron e shkatërron Shqipërinë në basketboll

0
Kombëtarja e Serbisë në basketboll, kategoria e grave, ka arritur një fitore tepër të thellë ndaj Shqipërisë me rezultat turpërues e poshtërues për sportin...
Roma çon Milanin afër "ferrit"

Zbulohet “pakti i çuditshëm” midis lojtarëve dhe drejtuesve të Romës

0
Mediat pranë ekipit të Romës kanë zbuluar një pakt të fshehtë midis drejtuesve dhe lojtarëve të Romës. Sikurse raportohet pakti konsiston që asnjë nga...
Ish-trajneri i kuqezinjëve De Biazi pranë ekipit të madh në Seria A

Ish-trajneri i kuqezinjëve De Biazi pranë ekipit të madh në Seria A

0
Në kulmin e kaosit që po mbretëron prej ditësh te skuadra e Napolit, mund të mbijë një trajner italo-shqiptar si njeriu që mund të...

‘I zhgënjyer dhe i zemëruar’, Briken Calja: Shteti nuk po më jep asnjë shpërblim

0
Peshëngritësi Briken Calja, i cili dy vitet e fundit ka bërë krenar Shqipërinë, duke fituar medalje në kampionatin Europian dhe atë Botëror, ka reaguar...

Sara Hoxha lind para kohe, zbulohet fotoja e saj me djalin e dytë, dhe...

0
Sara Hoxha dhe Ledion Liço janë bërë prindër për herë të dytë të një djali. Lajmin e ka dhënë vetë mami Sara, ndërsa ka...

Moti: Përgatituni për, erëra të forta dhe rrebeshe shiu

0
Rajoni dhe Europa Moti – E merkure, 9 Tetor 2019 Kontinenti Europian ne Veri dhe Lindje do te paraqitet me vranesira te shumta te cilat do...

Nuk do e shoh djalin tim të rritet”, 36-vjeçari me kancer prek me fjalët

0
36-vjeçari Paul Hill, baba i një djali 19 muajsh, George- t, Paul mësoi se vuan nga kanceri në stomak. Teksa imagjinonte për ditët kur do...

Çfarë ndodh kur psikopatët bien në dashuri?

0
Rreth 1% e popullsisë mund të jetë psikopatike, sipas një studimi. Njerëzit që konsiderohen psikopatë luftojnë me shprehjen e llojeve të ndryshme...
Për Gatuzon dy ndeshjet e rradhës në Seria A janë vendimtare

Sensacionale: Gatuso kthehet tek Milani por vetem me një kusht

0
Marco Giampaolo luan të ardhmen në Gjenovë. Në rast të një tjetër hapi të të gabuar (do të ishte humbje e pestë në 7...
Ja historia e veçantë e 19-vjeçarit që shënoi në Anfild ndaj Liverpul

Ja historia e veçantë e 19-vjeçarit që shënoi në Anfild ndaj Liverpul

0
Ja historia e veçantë e 19-vjeçarit që shënoi në Anfild ndaj Liverpul. Erling Haaland ka shënuar në Anfield 7950 ditë pasi një gjë të...