Sot dita e së vërtetës për Skëndërbeun: Pritet vendimi i KAS

Pritje, ankth dhe emocion në radhët e Skënderbeut. Korçarët do të marrin sot përfundimisht përgjigjen në lidhje me atë çfarë do të vendoset nga...

Takaj: i lumtur për titullin e kthyer tani presim drejtësi edhe nga denimi UEFAS

Ardjan Takaj ndihet mirë që më në fund drejtësia i ka dhënë të drejtë Skënderbeut për titullin kampion të sezonit 2015-2016. Pas publikimit të vendimit...
medialine.al

Chris Froome lirohet nga akuzat për doping dhe pritet të marrë pjesë në Turin...

Hetimi antidoping ndaj Chris Froome është mbyllur nga trupa qeverisëse botërore e Çiklizmit, “UCI”. Fituesi i katërfishtë i Turit të Francës, tashmë 33 vjeç, ishte...

Armando Duka jep pergjigje per te gjitha çeshtjet e diteve te fundit

Zgjedhjet në Federatën Shqiptare të Futbollt, ku presidenti Armand Duka fitoi mandatin e katërt në krye të organit të futbollit vendas, vazhdojnë të kenë...
Cristiano Ronaldo nuk gjen paqe me çeshtjen e përdhunimit

Cristiano Ronaldo nuk gjen paqe me çeshtjen e përdhunimit

Cristiano Ronaldo nuk mund të gjejë qetësi sa u përket akuzave për përdhunim ndaj Kathryn Mayorgas në vitin 2009. Revista gjermane “Der Spiegel” e ka...
Përfundon stadiumi ku do luhet ndeshja hapëse e Botërorit të Katarit

Përfundon stadiumi ku do luhet ndeshja hapëse e Botërorit të Katarit

Edhe pse ka ende kohë, Katari duket se është në rrugën e mbarë drejt përfundimit të stadiumeve, të cilat do të presin Kupën e...
Tifo grupi "Fanatics" reagojnë pas vendimit të Komisionit të Disiplinës

Tifo grupi “Fanatics” reagojnë pas vendimit të Komisionit të Disiplinës

Vendimet e Komisionit të Disiplinës për ngjarjet skandaloze të ndodhura në derbin Tirana-Partizani, nuk u kanë pëlqyer aspak tifozëve të Tiranës, dhe më konkretisht...

Geraint Thomas është fituesi i edicionit të sivjetshëm i Turit të Frances

Holandezi Tom Dumoulin arriti të fitojë etapën e 20 të Turit të Francës, por ky ishte një sukses i panevojshëm për të mbajtur gjallë...

Pamjet nga lartë të stadiumit të ri të Kukësit

Vazhdojnë me intensitet punimet në stadiumin “Zeqir Ymeri” të Kukësit. Federata Shqiptare e Futbollit publikoi një video nga kantieri i rikonstruksionit të stadiumit të klubit...
Messi lëshon deklaratë dashurie ndaj Barcelonës

Messi lëshon deklaratë dashurie ndaj Barcelonës

Pas fjalimit të tij në momentin e shpalljes së tij fitues i “Topit të Artë”, Leo Messi foli pas ceremonisë edhe për mediet e...