Ndryshime ne Champions Leagues dhe Europa League

  Ndryshimet në rregullore, duke nisur nga sezoni 2018-2019, nuk janë të pakta, e prekin sidomos kompeticionet për të cilat UEFA është organizatore, të cilat...

105 pikë avantazh: Serbia poshtëron e shkatërron Shqipërinë në basketboll

Kombëtarja e Serbisë në basketboll, kategoria e grave, ka arritur një fitore tepër të thellë ndaj Shqipërisë me rezultat turpërues e poshtërues për sportin...
Messi lëshon deklaratë dashurie ndaj Barcelonës

Messi lëshon deklaratë dashurie ndaj Barcelonës

Pas fjalimit të tij në momentin e shpalljes së tij fitues i “Topit të Artë”, Leo Messi foli pas ceremonisë edhe për mediet e...
Flyod Mayweather fton të ngjitet në ring ndan tij Khabibin

Flyod Mayweather fton të ngjitet në ring ndan tij Khabibin

Flyod Mayweather i ka thënë Khabib Nurmagomedovit që të futet në botën e tij dhe se fitorja ndaj tij do t’i sigurojë amerikanit më...
Pritja e ngrohtë që u bë peshëngritësve medaljistë në Europianin e Gjeorgjisë

Pritja e ngrohtë që u bë peshëngritësve medaljistë në Europianin e Gjeorgjisë

Shqipëria e mbylli me sukses Europianin e Peshëngritjes të zhvilluar në Gjeorgji, ku më i suksesshmi ishte Briken Calja. Peshëngritësi nga Shtërmeni arriti të rrëmbejë...

Laura Betto, jeta midis çiklizmit, modelingut dhe opinionistes sportive

Ndërsa deri më tani ‘Giro d’Italia’ ka kaluar pa shumë zhurmë, ka edhe nga ato që bëjnë ndryshimin. Laura Betto duket se është surpiza...

Sara Hoxha lind para kohe, zbulohet fotoja e saj me djalin e dytë, dhe...

Sara Hoxha dhe Ledion Liço janë bërë prindër për herë të dytë të një djali. Lajmin e ka dhënë vetë mami Sara, ndërsa ka...

‘I zhgënjyer dhe i zemëruar’, Briken Calja: Shteti nuk po më jep asnjë shpërblim

Peshëngritësi Briken Calja, i cili dy vitet e fundit ka bërë krenar Shqipërinë, duke fituar medalje në kampionatin Europian dhe atë Botëror, ka reaguar...
Efekti Ronaldo i rrit të ardhurat Juventusit por bilanci mbyllet me humbje

Efekti Ronaldo i rrit të ardhurat Juventusit por bilanci mbyllet me humbje

Bordi i drejtorëve të Juventus miraton buxhetin e vitit 2018-19, me një humbje prej 39.9 milion. Në të njëjtën kohë, ajo fillon planin e...
Panuci shprehet i kënaqur me performancën e lojtarëve dhe ekipit

Panuci shprehet i kënaqur me performancën e lojtarëve dhe ekipit

Panuci shprehet i kënaqur me performancën e lojtarëve dhe ekipit. Italiani menjëherë pas ndeshjes dha një deklaratë të shkurtër pas ndeshjes, por sêrish nuk...