Historike, Elbasani do te mireprese Kampionatin Ballkanik dhe Europian te radioamatorizmit

0
Qyteti i Elbasanit do të mirëpresë kampionatin Ballkanik dhe Europian të radioamatorizmit, me garat që do të mbahen nga datat 8 dhe 12 Maj....

Laura Betto, jeta midis çiklizmit, modelingut dhe opinionistes sportive

0
Ndërsa deri më tani ‘Giro d’Italia’ ka kaluar pa shumë zhurmë, ka edhe nga ato që bëjnë ndryshimin. Laura Betto duket se është surpiza...
Vlon merkato në Itali: Icardi pranë kalimit tek Roma

Vlon merkato në Itali: Icardi pranë kalimit tek Roma

0
Seria A italiane pasi ka mësuar kalendarin duket se po ofron ditë të nxehta merkatoje dhe me miliona euro në valle. Sulmuesi zikaltër Icardi përfundimisht...

Shqipëria fiton medaljen e artë në Mediterranean Beach Games

0
Shqipëria fiton mendaljen e parë nē Mediterranean Βeach Games “Patras 2019”. Paris Karepi fitoi medaljen e artë në peshën 90+ në kategorinë e Beach Wrestling....

Zyrtare edhe Sindrit Guri përfundon në belgjikë, ja shifra

0
Mesa duket këtë verë aksi Shqipëri- Belgjikë do të jetë shumë i nxehtë. Dy nga lojtarët më të spikatur të kampionatit shqiptar janë transferuar...

105 pikë avantazh: Serbia poshtëron e shkatërron Shqipërinë në basketboll

0
Kombëtarja e Serbisë në basketboll, kategoria e grave, ka arritur një fitore tepër të thellë ndaj Shqipërisë me rezultat turpërues e poshtërues për sportin...

Vjen oferta “faraonike” për Zinedine Zidan

0
Zinedine Zidane është duke u rreshtuar si kandidati kryesor për t’u bërë trajneri i ekipit kombëtar të Katarit dhe do të paguhet me një...
Reagojnë ashpër tifo-grupi "Tirona fanatics": Po sillen në mënyrë të turpshme me ne

Provokojnë tifozët e Tiranës: Neser luajmë ndjeshjen e rradhes me morrat…

0
Tifo-grupi i zjarrtë i ekipit bardheblu Tirona Fanatics kanë provokuar me një status para ndeshjes derbi e cila do të jetë vendimtare për luftën...
Flyod Mayweather fton të ngjitet në ring ndan tij Khabibin

Flyod Mayweather fton të ngjitet në ring ndan tij Khabibin

0
Flyod Mayweather i ka thënë Khabib Nurmagomedovit që të futet në botën e tij dhe se fitorja ndaj tij do t’i sigurojë amerikanit më...
Bomba e Takajt: Ish Sekretari i FSHF-së "gatoi" dënimin e Skëndërbeut

Bomba e Takajt: Ish Sekretari i FSHF-së “gatoi” dënimin e Skëndërbeut

0
Presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj doli sot në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, ku foli për situatën e krijuar te klubi korçar, pas...