Ndryshime ne Champions Leagues dhe Europa League

0
  Ndryshimet në rregullore, duke nisur nga sezoni 2018-2019, nuk janë të pakta, e prekin sidomos kompeticionet për të cilat UEFA është organizatore, të cilat...
Pritja e ngrohtë që u bë peshëngritësve medaljistë në Europianin e Gjeorgjisë

Pritja e ngrohtë që u bë peshëngritësve medaljistë në Europianin e Gjeorgjisë

0
Shqipëria e mbylli me sukses Europianin e Peshëngritjes të zhvilluar në Gjeorgji, ku më i suksesshmi ishte Briken Calja. Peshëngritësi nga Shtërmeni arriti të rrëmbejë...

Tani kemi kampionin e europes ne peshengritje

0
Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja, është renditur i pari në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes, duke marrë medalje ari. Briken Calja arriti të ngrejë...

Sot në Nyon hidhet shorti i gjysemfinaleve të Champions League

0
Sot në Nyon do të mësohen çiftet e  gjysmëfinalave të UEFA Champions League. Shorti do të hidhet në orën 13:00 dhe katër ekipet e...
Real Madrid prezanton projektin e stadiumit të ri

Real Madrid prezanton projektin e stadiumit të ri

0
Reali i Madridit do të ketë një stadium akoma më modern se ai aktuali. Lajmin e ka dhënë presidenti i klubit, Florentino Perez, i...

Atletja shqiptare Luiza Gega bën një tjetër paraqitje dinjitoze

0
Luiza Gega theu rekord kombëtar në 3 mijë metra me pengesa dhe e bëri në një kompeticion prestigjioz si Diamond League. Në ndalesën e radhës...

Ja kujt ja dedikon suksesin kampioni me i ri i europes Briken Calja

0
Peshëngritësi shqiptar Briken Calja triumfoi në Europianin e Peshëngritjes, duke arritur të marrë 3 medalje ari. Pas garës së tij të jashtëzakonshme, edhe pse tejet...
Elseid Hysaj duhet të zgjedhë transferimin tek Roma ose Juventus

Elseid Hysaj duhet të zgjedhë transferimin tek Roma ose Juventus

0
E si të mos mjaftonin të gjitha çfarë janë diskutuar deri më tani, për shqiptarin në “skenë” është ngjitur edhe trajneri që kërkon ta...

Parashikimi i rezultatit të saktë të Juventus v Real Madrid

0
Sonte ngrenë siparin çerekfinalet e ligës kampioneve. Sevila kundër Bayern Munchen dhe Juventus kundër Real Madrid. Për ata që duan të shtojnë adrenalinën e...

Pas 19- vitesh Erzeni Shijakut kampion në vollejboll për meshkuj

0
Erzeni është kampion i Shqipërisë në volejboll për meshkuj. Skuadra nga Shijaku triumfoi 3-1 me sete në finalen e katërt përballë Partizanit duke festuar...