Pritja e ngrohtë që u bë peshëngritësve medaljistë në Europianin e Gjeorgjisë

Pritja e ngrohtë që u bë peshëngritësve medaljistë në Europianin e Gjeorgjisë

Shqipëria e mbylli me sukses Europianin e Peshëngritjes të zhvilluar në Gjeorgji, ku më i suksesshmi ishte Briken Calja. Peshëngritësi nga Shtërmeni arriti të rrëmbejë...

Ndryshime ne Champions Leagues dhe Europa League

  Ndryshimet në rregullore, duke nisur nga sezoni 2018-2019, nuk janë të pakta, e prekin sidomos kompeticionet për të cilat UEFA është organizatore, të cilat...
Real Madrid prezanton projektin e stadiumit të ri

Real Madrid prezanton projektin e stadiumit të ri

Reali i Madridit do të ketë një stadium akoma më modern se ai aktuali. Lajmin e ka dhënë presidenti i klubit, Florentino Perez, i...

Atletja shqiptare Luiza Gega bën një tjetër paraqitje dinjitoze

Luiza Gega theu rekord kombëtar në 3 mijë metra me pengesa dhe e bëri në një kompeticion prestigjioz si Diamond League. Në ndalesën e radhës...

Tani kemi kampionin e europes ne peshengritje

Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja, është renditur i pari në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes, duke marrë medalje ari. Briken Calja arriti të ngrejë...

Sot në Nyon hidhet shorti i gjysemfinaleve të Champions League

Sot në Nyon do të mësohen çiftet e  gjysmëfinalave të UEFA Champions League. Shorti do të hidhet në orën 13:00 dhe katër ekipet e...
Elseid Hysaj duhet të zgjedhë transferimin tek Roma ose Juventus

Elseid Hysaj duhet të zgjedhë transferimin tek Roma ose Juventus

E si të mos mjaftonin të gjitha çfarë janë diskutuar deri më tani, për shqiptarin në “skenë” është ngjitur edhe trajneri që kërkon ta...

Ja kujt ja dedikon suksesin kampioni me i ri i europes Briken Calja

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja triumfoi në Europianin e Peshëngritjes, duke arritur të marrë 3 medalje ari. Pas garës së tij të jashtëzakonshme, edhe pse tejet...

Armando Duka jep pergjigje per te gjitha çeshtjet e diteve te fundit

Zgjedhjet në Federatën Shqiptare të Futbollt, ku presidenti Armand Duka fitoi mandatin e katërt në krye të organit të futbollit vendas, vazhdojnë të kenë...

Pas 19- vitesh Erzeni Shijakut kampion në vollejboll për meshkuj

Erzeni është kampion i Shqipërisë në volejboll për meshkuj. Skuadra nga Shijaku triumfoi 3-1 me sete në finalen e katërt përballë Partizanit duke festuar...