Reagojnë ashpër tifo-grupi "Tirona fanatics": Po sillen në mënyrë të turpshme me ne

Provokojnë tifozët e Tiranës: Neser luajmë ndjeshjen e rradhes me morrat…

Tifo-grupi i zjarrtë i ekipit bardheblu Tirona Fanatics kanë provokuar me një status para ndeshjes derbi e cila do të jetë vendimtare për luftën...
City likujdon Junited dhe është një hap larg finales

Njihuni me identitetin e hakerit që fundosi Manchester City-n

Rui Pinto është një haker portugez që tronditi botën e futbollit, pasi kishte informacione të rëndësishme në postat elektronike të klubit duke i dorëzuar...

Tensionohet situata midis Messit dhe Barcelonës

Situata e tensionuar tek Barça, Messi vendos një rekord të "zi" kundër Betis Barcelona arriti të marr një fitore të vuajtur kundër Real Bertis në...
Dorëhiqet pas 23-vitesh Sekretari i përgjithshëm i KOKSH Stavri Bello

Dorëhiqet pas 23-vitesh Sekretari i përgjithshëm i KOKSH Stavri Bello

Sekretari i përgjithshëm i KOKSH, Stavri Bello, ka vendosur të dorëzohet pas 23 viteve në postet drejtuese të organizmit më të lartë të sportit...

Pamjet nga lartë të stadiumit të ri të Kukësit

Vazhdojnë me intensitet punimet në stadiumin “Zeqir Ymeri” të Kukësit. Federata Shqiptare e Futbollit publikoi një video nga kantieri i rikonstruksionit të stadiumit të klubit...
Mrekullia e Tares tek Lacio: Ja sa është rritur vlera e ekipit

Mrekullia e Tares tek Lacio: Ja sa është rritur vlera e ekipit

Lacio e këtij sezoni është një nga gjërat më të bukura të këtij të Serie A. Ata janë në kreun e tabelës dhe po...

Po mbahet gara “Egnatia” me biçikleta nga Papri në Tiranë

Para pak minutave ka nisur gara sportive me biçikleta malore. Kjo veprimtari sportive quhet gara "Egnatia" dhe nis nga fshati Papër i Bashkisë Elbasan dhe...

Shqipëria e futsallës kualifikohet e para

Fitorja 4-1 kundër Bullgarisë ka bërë që kombëtarja shqiptare në futsall të sigurojë automatikisht kualifikimin në turin tjetër eliminator të Europianit. Gjithçka ishte vënë...

Historike, Elbasani do te mireprese Kampionatin Ballkanik dhe Europian te radioamatorizmit

Qyteti i Elbasanit do të mirëpresë kampionatin Ballkanik dhe Europian të radioamatorizmit, me garat që do të mbahen nga datat 8 dhe 12 Maj....

Katër-fishohet vlera e gjigandit të dardanëve Vedat Muriqi

Vazhdon të rritet vlera e kartonit të sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi. Futbollisti i i Fenerbahçes në Superligën e Turqisë, sipas Transfermartk vlerësohet në...