Boksieri shqiptar, Reshat Mati shpallet kampion me nokaut

Boksieri shqiptar, Reshat Mati shpallet kampion me nokaut

Boksieri shqiptar, Reshat Mati, vijon me paraqitjet e mëdha në boks. Djaloshi kuqezi ka zhvilluar një ndeshje spektakolare gjatë mesnatës në ring, ku përballë...
Portieri i kombetares del serish pozitiv me Covid-19

Portieri i kombetares del serish pozitiv me Covid-19

Katër ditë më parë, portieri Tomas Strakosha i Lacios, mori lajmin se rezultoi negativ ndaj Covid-19 dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase,...
Lëkundet stoli i Zinedine Zidane

Dalin emrat e parë si zëvendësues të Zidane tek Reali

Në karrierën e tij të shkurtër si trajner Zinedine Zidane është përballur vazhdimisht me rrezikun e shkarkimit, sidoqoftë kohët kalojnë dhe 48-vjeçari francez e...

Rafael Nadal është “mbreti” i Roland Garros

Rafael Nadal është “mbreti” i Roland Garros. Tenisti spanjoll mposhti 3-0 Novak Djokovicin në finalen e turneut të famshëm francez, duke e çuar në...

Ilir Daja i bën gjëmën Flamurtarit/ I kërkon borxhet qindra milionë

Trajneri I Partizanit, Ilir Daja kërkon 90 mijë euro nga Flamurtari. Tekniku aktual i Demave ka drejtuar disa sezone më parë vlonjatët, që i...
Misioni i sportit është të bashkojë njerëz/ Krijohet Liga Unike Shqipëri- Kosove

Misioni i sportit është të bashkojë njerëz/ Krijohet Liga Unike Shqipëri- Kosove

Misioni i sportit është të bashkojë njerëz e popuj anembanë botës, ndërsa një gjë të tillë po bën edhe basketbolli me Shqipërinë e Kosovën,...
Prishtina nis përballjen e saj me UEFA-n

Prishtina nis përballjen e saj me UEFA-n

Prishtina deri të hënën do t'i argumentojë provat e sajë Pas arritjes në Prishtinë në orët e vona të natës, prononcimet tyre kanë dhënë, përfaqësuesi...
Dy planet e Takajt për Skëndërbeun

Dy planet e Takajt për Skëndërbeun

Situata në të cilën ndodhen korçarët, dukshëm që nuk është e qetë. Nëse gjatë gjithë këtyre dy sezoneve shpresat kanë qenë të varura në...
Flet ish-mjeku: CR7 nuk është fizikisht atleti më i mirë

Flet ish-mjeku: CR7 nuk është fizikisht atleti më i mirë

Ronaldo vlerësohet si një nga sportistët më të mirë në botën e futbollit, i fiksuar me stërvitjen rigoroze të përditshme për ta mbajtur trupin...
Reagojnë ashpër tifo-grupi "Tirona fanatics": Po sillen në mënyrë të turpshme me ne

Provokojnë tifozët e Tiranës: Neser luajmë ndjeshjen e rradhes me morrat…

Tifo-grupi i zjarrtë i ekipit bardheblu Tirona Fanatics kanë provokuar me një status para ndeshjes derbi e cila do të jetë vendimtare për luftën...