Ndryshime ne Champions Leagues dhe Europa League

0
  Ndryshimet në rregullore, duke nisur nga sezoni 2018-2019, nuk janë të pakta, e prekin sidomos kompeticionet për të cilat UEFA është organizatore, të cilat...

Ndizet sfida Brazil- Meksikê, Guadrado thumbon Nejmarin dhe ekzagjerimet e tij në fushë

0
Mesa duket meksikanët nuk pritën vigjiljen e ndeshje të vlefshme për tu kualifikuar në fazên çerekfinale të Rusi 2018, por filluan "luftën" mediatike. Lojtari i...

Ndahet nga jeta ish futbollisti Kostandin Rama, pjesë e ekipit kampion të vitit 1984

0
Kostandin Rama nuk është më midis nesh. Zemra e tij pushoi së rrahuri në moshën 59 vjeçare, por do të mbahet mend nga të...
medialine.al

Presidentja Kroate thumbon Macronin: Do i dorëzoj Macron fanellën e kampionëve të rinj

0
Në një intervistë ajo ka deklaruar se mezi po e pret këtë ditë, për të qenë në stadium dhe për të festuar bashkë me...

Boterori Rusi 2018: Danezët eleminohen, por Shmajkell shpallet njeriu i ndeshjes nga FIFA

0
Kroacia dhe Danimarka diskutuan mes tyre në “Nizhny Novgorod Stadium” një biletë për në çerekfinalet e Botërorit. Koha e rregullt përfundoi 1-1, me dy gola...

Short i pafat per ekipet italiane dhe do te kemi derb anglez

0
Sot në mesditë, në Nion të Zvicrës, u hodh shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve. Kampionët në fuqi të Europës dhe njëkohësisht rekordmenët...
medialine.al

Botërori Rusi 2018: Sot kurorëzon kampion e ri të botës

0
Ëndrra e vetme e çdo fëmije që apasionohet pas futbollit, është Kupa e veshur me flori. Pjesa më e madhe nuk arrijnë as t’i...

Partizani mposht Tiranën në derbi, tifozët përplasen me policinë

0
Ashtu siç edhe shpesh ndodh në derbin e futbollit mes Tiranës dhe Partizanit, ka ndodhur pikërisht edhe në përballjen e ekipeve të basketbollit të...

Tani kemi kampionin e europes ne peshengritje

0
Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja, është renditur i pari në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes, duke marrë medalje ari. Briken Calja arriti të ngrejë...

Parashikimi i rezultatit të saktë të Juventus v Real Madrid

0
Sonte ngrenë siparin çerekfinalet e ligës kampioneve. Sevila kundër Bayern Munchen dhe Juventus kundër Real Madrid. Për ata që duan të shtojnë adrenalinën e...