RTSH del garant: I trasmetojmë ne ndeshjet e Superligës

RTSH del garant: I trasmetojmë ne ndeshjet e Superligës

Pasi FSHF bllokoi “Supersportin” që të trasmetojë ndeshjet e Superiores, ka kërkuar te RTSH që nëpërmjet regjisë së saj të prodhojë edhe sinjalin për...
Ja çfarë deklaron Olsi Rama pas fitore tenistike të Partizanit

Ja çfarë deklaron Olsi Rama pas fitore tenistike të Partizanit

PRONONCIMI I DREJTORIT TË PËRGJITHSHËM OLSI RAMA PËR MEDIAT, PAS TAKIMIT NDAJ LUFTËTARIT O.Rama: Luajtëm të përqendruar, luajtëm që në fillim të vendosur, edhe morëm...
Fondet e UEFA për futbollin: FSHF nuk do ia shpërndajë klubeve

FSHF-ja vendos bllokimin e transmetimit për kompaninë Digitalb

FSHF-ja ka vendosur bllokimin e transmetimit të ndeshjeve të javës së 29 të Kategorisë Superiore dhe takimeve të Kupës së Shqipërisë nga platforma “Digitalb”. Ky...

Drejt titullit kampion, Bayern Munich merr fitoren e radhës

Bayern Munchen ka fituar dhe ndeshjen e radhës së kampionatit përball Borussia Munchegladbah duke hedhur një dorë në titullin kampion të Bundesligës për...

Juventus shkon në finale midis polemikave

Edhe pse pa tifozë dhe pa gola, futbolli italian është ai që dhuron më shumë emocione për tifozët e shumtë në Shqipëri. Juventusi dhe...

Partizani largon Alban Hoxhën ndërsa Tirana nis kontaktet

  Partizani largon Alban Hoxhen? Prej disa ditesh kapiteni nuk stervitet me skuadren. Te dielen trajneri e hoqi nga formacioni por ai nuk pranoi dhe qendrimin...
Flet ish-mjeku: CR7 nuk është fizikisht atleti më i mirë

Flet ish-mjeku: CR7 nuk është fizikisht atleti më i mirë

Ronaldo vlerësohet si një nga sportistët më të mirë në botën e futbollit, i fiksuar me stërvitjen rigoroze të përditshme për ta mbajtur trupin...
Tashmë është zyrtare. Vllaznia do të ketë një trajner të ri.

Tashmë është zyrtare. Vllaznia do të ketë një trajner të ri.

Tashmë është zyrtare. Vllaznia do të ketë një trajner të ri. Klubi shkodran ka përzgjedhur trajnerin e mirënjohur Hysen Dedja. Prezantimi i tij para mediave...
Egbo: Fitore e rendësishme, por nga nesër mendojmë për ndeshjen e rradhës

Egbo: Fitore e rendësishme, por nga nesër mendojmë për ndeshjen e rradhës

Trajneri i Tiranë Egbo ka dhënë intervistën pas ndeshjes dhe është shprehur i lumtur për fitoren e arritur me goleadë. Mendoj që është dicka normale....
Tirana "marshon" drejt titullit ndërsa Partizani bie në zonën "Play-out"

Tirana “marshon” drejt titullit ndërsa Partizani bie në zonën “Play-out”

Kampionët në fuqi të Partizanit, tashmë e shohin veten në zonën e “play-out”-it, pasi u mposhtën edhe nga Kukësi, me rezultatin 1-3, ndërsa Tirana...