Ronaldo rrezikon te pakten 10 vite burg per evazion

0
Cristiano Ronaldo do të gjykohet për evasion fiskal, dhe rrezikon një dënim të paktën me 10 vjet burg, për 4 shkelje.Lajmin e kanë dhënë...

Hamilton vendos rekord dhe poleposition ndersa kokekuqet ndjekin

0
 Me Mercedesin e tij, Hamilton arriti të regjistrojë xhiron më të shpejtë të të gjitha kohërave në pistën e “Albert Park”-ut, me kohën 1...

Kuqezinjte e vegjel fitojne miqesoren me Kazakistanin

0
  Në “Roza Haxhiu” të Lushnjes, skuadra e drejtuar nga Erjon Bogdani iu imponua 19-vjeçarëve nga Kazakistani me rezultatin e ngushtë 1-0. Në minutën e...

Vettel: Mercedes eshte favorit, por ne jemi gati të luftojmë

0
Mercedesi, favorit për Botërorin e Formulës 1? “Sigurisht që është e drejtë të konsiderohen ata si pretendentë, pasi janë kampionët në fuqi, por sezoni...

Kombetarja U21 eshte e karikuar per dy ndeshjet e radhes

0
Por, pavarësisht se kuqezinjtë e vegjël janë gjymtuar disi nga zgjedhjet e Christian Panuccit, skuadra kërkon të marrë fitore. “Nuk duhet të mendojmë për mungesat,...

Milani mund të garonte për titullin e jo vetëm për Championsin

0
Në muajin tetor, askush nuk e mendonte kualifikimin në Champions League, por Milani ka nisur të tregohet cinik edhe në marrjen e rezultateve, ashtu...

11 minuta falas jep Vodafone per cdo gol te sulmuesit te Liverpul Salah

0
Sulmuesi i Liverpoolit dhe kombëtares egjiptiane është kthyer në njeriun e momentit dhe një idhull i padiskutueshëm në vendlindjen e tij. Së fundi Salah është...

Verstappen ndez motorret e Formula 1: “Titulli do jete i imi”

0
Max Verstappen mbetet një nga pilotët më të talentuar, por ai beson se titulli kampion do të vijë vetëm kur të ketë makinën më...

Gjermania ka “habitur” me zgjedhjen e fanelles ne ” Rusi 2018″

0
Kur duhen ende edhe 3 muaj, gjithnjë e më shumë po zbulohen detaje nga finalet e kampionatit Botëror të futbollit. Radhën e kanë fanelat...

Çani mban gjalle endrren europiane per partizanin

0
Partizanit i mjaftoi vetëm një gol ndaj Flamurtarit, në sfidën e pasdites së kësaj të hëne në stadiumin “Selman Stërmasi” të kryeqytetit, për të...