Berisha drejt portës së Sampdorias sezonin e ardhshëm

0
Portieri i përfaqësueses shqiptare, Etrit Berisha, do të luajë në një ekip të ri në sezonin e ardhshëm.   Mediat italiane kanë bërë të ditur se...

Hamilton jep alarmin: Nëse vazhdojmë kështu vështirë se mund ta mposhtim Ferrarin

0
Luis Hamilton ka dalë i zhgënjyer me vendin e 5-të në Çmimin e Madh të Kanadasë, vend i cili bëri që britaniku të parakalohej...

Vettel dominon në Kanada dhe rikthehet të udhëheqë botërorin

0
Sebastian Vettel ka triumfuar në Çmimin e Madh të Kanadasë duke parakaluar me 1 pikë rivalin e tij, Hamilton, në garën për pilotin më...
medialine.al

Ja kush është trajneri që do ta paguajë nga xhepi i tij stafin

0
Ndodh që një trajner të jetë gati të paguajë nga llogaritë e tij, për stafin që do të marrë me vete në Botërorin e...

Vettel rikthehet fuqishëm, niset i pari në Kanada

0
Ferrari rikthehet në Pole Position në Çmimin e Madh të Kanadasë, me Sebastian Vettel që vendosi edhe rekordin e ri të pistës. Hamilton do...

Çmenduri: 2 miliard sterlina për të blerë klubin e Çelsit

0
Roman Abramovich ka refuzuar 2 miliardë stërlina për të shitur skuadrën e Chelsea-t: lajmi është publikuar nga Daily Mail, që shton kështu një tjetër...

Vetëm 3 minuta rezistoi boksieri serb ndaj Florian Markut

0
Florian Marku nuk zhgënjeu admiruesit shqiptar të sportit të MMA dhe regjistroi një tjetër fitore në karrierën e tij. Në pallatin e sportit “Asllan Rusi”,...

Roma rrëmben një nga talentet premtues, djalin e Patrick Kluivert

0
Klubi verdhekuq i kryeqytetit italian ka arritur akordin edhe me Ajaksin e Amsterdamit për të përmbyllur me sukses transferimin e talentit holandez në Itali,...

Fundjava e Çmimit të madh të Kanadasë ka nisur nën shenjën e Red Bull

0
Max Verstappen u përball me një lumë kritikash mbi mënyrën e tij të rrezikshme të drejtimit të mjetit në garë, por vetëm një ditë...

ISIS kërcënon me botërorin me kokat e Messit dhe Ronaldos

0
Autoritetet ruse janë vënë në alarm pas përhapjes në rrjetet sociale dhe në aplikacionin e komunikimit, Telegram të disa posterave kërcënues për sigurinë në...