15 C
Tirana
E premte, Dhjetor 6, 2019

Ricciardo vendos rekord piste dhe fiton poleposition në Monte Carlo

Çmimi i madh i "Monte Carlos" ka nisur nën shenjën e makinave Red Bull. Pas një fundjave me xhiro të shpejta, makina e Ricciardos...

Chelsea merr Sarrin dhe i premton merkato spektakolare

Maurizzio Sarri do të jetë tashmë trajneri i ardhshëm i Chelseat, ku do të zëvendësojë Antonio Conten, me synimin për të luftuar për titull...

Nga “kantieri i kuq” largohet edhe drejtori sportiv i Partizanit

Drejtori Sportiv i Partizanit, Antonello Preiti ka vendosur të japë dorëheqjen. Ai thotë se klubi “i kuq” tashmë është larguar nga praktikat me të...

Publikohet kënga e botërorit “Rusi 2018”

Ashtu siç ishte bërë e ditur, 25 maji ka shënuar edhe zyrtarizimin e hitit më të ri dhe atij që do të simbolizojë Botërorin...

Dominim shqiptar në futbollin maqedonas, Shkëndija fiton edhe kupën

Pasi fitoi kampionatin, Shkëndija e Tetovës bën të vetën edhe Kupën e Maqedonisë. Viti futbollistik në maqedoni u mbyll nën shenjën kuqezi, sepse edhe...

Anceloti do të jetë timonieri i ri i Napolit

 Carlo Ancelotti me shumë gjasa do të jetë timonieri i ri i ekipit napolitan. Paraprakisht është arritur një marrëveshje mbi bazën e 6.5 milionë...

Unai Emery do të jetë trajneri i ri i topçinjëve të Londrës

Unai Emery do të jetë trajneri  i ri topçinjëve të Londrës.  Ai bashkohet me klubin anglez pas përfundimit të eksperiencës dyvjeçare me Paris Saint-Germain,...

Drejtuesit e Milan të zemëruar dhe të çoroditur nga vendimi UEFA-s

Skuadra e Milanit dhe drejtuesit e saj nuk e kanë pritur mirë lajmin e UEFA-s për dënimin  skuadrës së tyre, madje deri në rrezikimin...

Milan rrezikon pjesmarrjen në Europa League në saj të sanksioneve

Lajme të këqija kanë ardhur pasditen e së martës për Milanin nga Nioni. UEFA refuzoi marrëveshjen e propozuar nga klubi italian, për të evituar...
medialine.al

Ja kush lojtarë do ti mungojnë kompeticionit të botërorit

Listat paraprake të disa kombëtareve të futbollit për Botërorin e kësaj vere kanë sjellë përjashtime të bujshme. Së fundmi te Spanja dhe Argjentina, dy pretendente...
- Advertisement -