15 C
Tirana
E premte, Dhjetor 6, 2019

Anceloti do të jetë timonieri i ri i Napolit

 Carlo Ancelotti me shumë gjasa do të jetë timonieri i ri i ekipit napolitan. Paraprakisht është arritur një marrëveshje mbi bazën e 6.5 milionë...

Unai Emery do të jetë trajneri i ri i topçinjëve të Londrës

Unai Emery do të jetë trajneri  i ri topçinjëve të Londrës.  Ai bashkohet me klubin anglez pas përfundimit të eksperiencës dyvjeçare me Paris Saint-Germain,...

Drejtuesit e Milan të zemëruar dhe të çoroditur nga vendimi UEFA-s

Skuadra e Milanit dhe drejtuesit e saj nuk e kanë pritur mirë lajmin e UEFA-s për dënimin  skuadrës së tyre, madje deri në rrezikimin...

Milan rrezikon pjesmarrjen në Europa League në saj të sanksioneve

Lajme të këqija kanë ardhur pasditen e së martës për Milanin nga Nioni. UEFA refuzoi marrëveshjen e propozuar nga klubi italian, për të evituar...

Pas humbjes së Lacios rrjetet sociale “bombardojnë” me meme pikante

Lacio humbi në Olimpiko kundër Interit edhe pse kishte avantazhin që të luante për dy rezultate. Si nga ana sportive, por dhe ekonomike, kjo...
Magjia e Champions do të dhurojë super sfida sonte në mbrëmje

Inter në 15 minuta luajti fatet e një sezoni të gjatë që u kurorëzua...

Interi fiton 2-3 ndaj Lazion në sfidën e fundit dhe më të rëndësishme të sezonit dhe fiton të drejtën për të luajtur në Champions...
Xhelal Mziu: Asnjë lloj shanci nuk ka që të lëmë zyrën

Mziu flet për situatën që po kalon ekipi Kamzës dhe mohon ndërhyrjet politike të...

I ftuar në emisionin Fair Play nga Enkeleida Zeko në News 24, kryetari i bashkisë Kamzë, Xhelal Mziu, flet për situatën që po kalon...

35 milion euro në valle luhen midis Lazios dhe Interit në Olimpiko

Lazio-Inter, Inzaghi përballë Spallettit, Strakosha kundër Handanovic, De Vrij përballë Skriniar, Milinkovic-Savic kundër Rafinhas, Immobile ndaj Icardit dhe Igli Tare përballë Piero Ausilios. 35...

Shkëndija feston sot titullin mes tifozëve dhe Elita 5

Shkëndija e Tetovës do të marrë sot zyrtarisht titullin kampion të Maqedonisë, ndonëse prej javësh i ka mbyllur llogaritë me këtë kompeticion. Kuqezinjtë do të...

Në futbollin kosovar sot luhet ndeshja që do të përcaktojë skuadrën kampione

Vëmendja e gjithë Kosovës dhe jo vetëm, ditën e sotme do të jetë e përqendruar në Pejë, ku në stadiumin ‘Shahin Haxhiislami’ do të...
- Advertisement -