Barça harron të fitojë dhe renditet e dyta pas Seviljas

Shtyhet rinisja! Ja data e re për rinisjen e La Liges Spanjolle

Shtyhet rinisja! La Liga spanjolle nuk do të rifilloj më 12 qershor, siç ishte njoftuar në fillim por më 19 qershor. Për këtë është...
Ja përballjet që rezervon e shtuna në kampionatin italian Seria A

Seria A cakton datën e rinisjen por akoma jo formatin

Kampionati italian i futbollit ka tashmë miratimin në formë zyrtare për të zhvilluar stërvitje kolektive. E konfirmon ministri i Sporteve, Vincenzo Spadafora, i cili...
Covid mbyll kampionatin në Skoci/ Celtic shpallen kampionë

Covid mbyll kampionatin në Skoci/ Celtic shpallen kampionë

Tashmë vjen edhe zyrtarizimi, kampionati në Skoci është mbyllur përfundimisht dhe Sëlltik është shpallur skuadra kampione. Pas një takimi me të gjithë klubeve është rënë...
Kriza e futbollit/ UEFA liron dorën duke ndryshuar Fair Play-in financiar

Kriza e futbollit/ UEFA liron dorën duke ndryshuar Fair Play-in financiar

Koronavirusi ka patur një impakt shumë të madh në futboll në aspektin negativ sidomos përsa i përket anës ekonomike. Pikërisht për këtë UEFA po...
E shtuna në Seria A nuk dhuroi supriza në ndeshjet e zhvilluara

Zyrtare: Ja kur do të rinisë kampionati italian i futbollit

Skuadrat po planifikojnë të luajnë ndeshjet e tyre para 2 gushtit në mënyrë që të lihet hapësirë për kampionatin Champions League dhe Europa League. Sot...
Është arritur marrëveshja, kampionati rinis në 3 Qershor

Është arritur marrëveshja, kampionati rinis në 3 Qershor

Është arritur marrëveshja, kampionati rinis në 3 Qershor. Pas dakortësimit mes FSHF dhe Ministrisë së Shëndetësisë për rifillimin e seancave stërvitore individuale në datën...
Seria A: Mbyllen tre ndeshje të tjera me Lacion që shënon poker

Rrezikohet Seria A: Dy klube njofton futbollistë të prekur me Covid

Fiorentina ka bërë të ditur se 6 pjesëtare të saj kanë rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit. Bëhet fjalë për 3 futbollistë dhe 3 pjesëtarë...
FSHF ndërpret zyrtarisht kampionatin pas bojkotit të Shoqatës së Arbitrave

Më fund ministria i kthen përgjigje FSHF-së për rinisjen e futbollit

Dritë në fund të tunelit. Qeveria shqiptare i ka kthyer më në fund përgjigje zyrtare, FSHF-së. Pas letrës së dërguar nga Federata, tashmë Ministria...
Flet ish-mjeku: CR7 nuk është fizikisht atleti më i mirë

Ronaldo rikthehet në Italia, pritet të futet 14 ditë në karantinë

Cristiano Ronaldo ka lënë Madeirën dhe është kthyer në Itali. Ai ka ardhur së bashku me familjen tij në Itali, pas gati dy muajsh...
Bundesliga sot pritet të dhurojë spektakël me përballjen Dortmund- Bajern

Rikthehet futbolli: Bundesliga gjermane nis e para

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar së fundmi në mediat gjermane. Sipas “Reuters”, nuk ka më dyshime, Bundesliga do të rifillojë më 15...