Liverpul rikthehet tek fitorja dhe 9 pikë e ndajnë nga titulli

Liverpul rikthehet tek fitorja dhe 9 pikë e ndajnë nga titulli

0
Disfata e thellë ndaj Watford ishte vetëm një aksident për Liverpoolin që u rikthye te fitorja në javën e 29-të të Premier League. Në “Anfield...
Efekti Ronaldo i rrit të ardhurat Juventusit por bilanci mbyllet me humbje

Juventus pritet të ndryshojë trajner në fund të sezonit

0
Mauricio Sarri pritej të ndryshonte lojën e Juventusit dhe veç rezultateve pozitive të shtonte futbollin e bukur dhe zotërimin e topit. Por, karakteristikat e Sarrit...
Tirana "marshon" drejt titullit ndërsa Kukësi dhe Partizani "ngecin"

Tirana “marshon” drejt titullit ndërsa Kukësi dhe Partizani “ngecin”

0
Tirana fiton lehtësisht 0-2 ndaj Flamurtarit të vendit të fundit në Vlorë në javën e 25-të të Kategorisë Superiore, dhe duke përfituar nga hapat...

Koronavirusi mban “peng” miqësoret e kombëtares tonë

0
Ashtu siç pritej, dekreti i qeverisë italiane për masat kundër shpërndarjes së koronavirusit, ka prekur edhe ndeshjet e përfaqësueses shqiptare të futbollit të planifikuara...
Shpëtim Duro nuk do të jetë më trajner i Kukësi

Shpëtim Duro nuk do të jetë më trajner i Kukësi

0
Shpëtim Duro nuk do të jetë më trajner i Kukësit. Klubi ka vendosur të shkarkojë teknikun për shkak të mungesës së rezultateve. Fillimi jo i...
Post derbi, Halili: Tifozët janë oksigjeni i Tiranës

Post derbi, Halili: Tifozët janë oksigjeni i Tiranës

0
Në mikrofonin e Supersport presidenti i Tiranës Refik Halili u shfaq shumë i lumtur për fitoren e thellë që arriti Tirana e tij në...

Ish- ministri vlerêson golin e Ernest Mucit në derbi

0
Petrit Vasili ka treguar edhe njëherë mbështjen e zjarrtë pëe ngjyrat bardheblu të Tiranë. Vasili ka ndarë në peofilin e tij golin e mrekullueshëm...

Tirana nuk ndalet as në derbi/ Turpërohet Partizani

0
Tirana e Emanuel Egbo është thjeshtë e papërmbajtshme. Derbi i kryeqytetit u vesh edhe njëherë tjetër me ngjyrat bardheblu, për herë të dytë radhazi....
Reagojnë ashpër tifo-grupi "Tirona fanatics": Po sillen në mënyrë të turpshme me ne

Zbulohet koreografia e tifo-grupit bardheblu “Tirona Fanatics”

0
Minutat ikin dhe tifozët po u japin dorën e fundit përgatitjeve të tyre, teksa po rregullojnë çdo detaj. Si anëtarë të “Fanatics”, ashtu edhe ata...
Uefa Europa League: Kualifikohet Roma ndërsa Porto eleminohet

Uefa Europa League: Kualifikohet Roma ndërsa Porto eleminohet

0
Janë mbyllur ndeshjet e para të Uefa Europa League duke shënuar edhe ekipet e para të kualifikuara në raundin tjetër. Eleminim surprizë në këtë raund...