Tirana rikthehet zyrtarisht në elitën e futbollit shqiptar

Tirana rikthehet ë Superiore. Skuadra bardheblu ka siguruar matematikisht vendin e parë në Kategorinë e Parë, që i jep mundësinë të ngjitet një kategori...

Sfida për europë rezervon e shtuna e kategorisë superiore

Skuadra e Pacult ka konsoliduar pozitat në vendin e dytë dhe një fitore sot, do ta bënte thuajse të sigurt këtë pozicion të renditjes...

Ja kush do jetë trajneri i ri i Bajern Mynih për tri vitet e...

  Ai është ende pjese e Eintracht Frankfurt dhe ka kontratë deri në vitin 2019, por Bayern do ta thyej klauzolën që kushton 2 milionë...

Valverde: Nuk prisja kritika deri në këtë nivel pas humbjes me Romën

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka folur sot para ndeshjes me Valencian, por që të gjitha pyetjet ishin për eliminimin nga Roma. Ai thotë se...

Roma vs Liverpul: A do t`a kenë mundësinë verdhekuqtë për t`u hakmarrë

Kualifikimi i Romës në gjysëmfinale të këtij edicioni ishte një mrekulli, që bota e futbollit ti ofron. Akoma më shumë merr vlerë kur eleminon...

Lacio eleminohet nga Salzburg në vetëm 5 minuta

Një Lacio e shkëlqyer deri në minutën e 55 të pjesës dytë, ku arriti edhe të shënonte me të përhershmin Immobile. 0-1 dhe gjithçka...

Sot në Nyon hidhet shorti i gjysemfinaleve të Champions League

Sot në Nyon do të mësohen çiftet e  gjysmëfinalave të UEFA Champions League. Shorti do të hidhet në orën 13:00 dhe katër ekipet e...

Juventus i “magjishëm” në Bernabeu por penalltia e dyshimte kualifikoi Realin

Duket se Roma i dha kurajo Juventusit për të shpresuar se asgjë nuk është e pamundur. Ky ishte ngulitur në mendjen e lojtarëve dhe...

Iniesta drejt largimit nga Barcelona?

Mbrëmja e së martës së 10 Prillit, do të mbahet mend gjatë nga lojtarët e Barcelonës. Pasi kishin fituar 4-1 në ndeshjen e parë...

Roma ben mrekulline ne Olimpiko

Futbolli është sporti më i paparashikueshëm. Edhe pse një ndeshje e parë e mbyllur me avantazhin 4-1 për blaugranat, Roma diti ta përgatisë ndeshjen...