Kuqezinjte e vegjel fitojne miqesoren me Kazakistanin

0
  Në “Roza Haxhiu” të Lushnjes, skuadra e drejtuar nga Erjon Bogdani iu imponua 19-vjeçarëve nga Kazakistani me rezultatin e ngushtë 1-0. Në minutën e...

Kombetarja U21 eshte e karikuar per dy ndeshjet e radhes

0
Por, pavarësisht se kuqezinjtë e vegjël janë gjymtuar disi nga zgjedhjet e Christian Panuccit, skuadra kërkon të marrë fitore. “Nuk duhet të mendojmë për mungesat,...

Milani mund të garonte për titullin e jo vetëm për Championsin

0
Në muajin tetor, askush nuk e mendonte kualifikimin në Champions League, por Milani ka nisur të tregohet cinik edhe në marrjen e rezultateve, ashtu...

Gjermania ka “habitur” me zgjedhjen e fanelles ne ” Rusi 2018″

0
Kur duhen ende edhe 3 muaj, gjithnjë e më shumë po zbulohen detaje nga finalet e kampionatit Botëror të futbollit. Radhën e kanë fanelat...

Çani mban gjalle endrren europiane per partizanin

0
Partizanit i mjaftoi vetëm një gol ndaj Flamurtarit, në sfidën e pasdites së kësaj të hëne në stadiumin “Selman Stërmasi” të kryeqytetit, për të...

Spal ndal Juventusin dhe i jep shprese napolitaneve

0
Pas 12 fitoresh të njëpasnjëshme në kampionat, Juventus është ndalur në fushën e Spal-it me rezultatin e bardhe 0-0. Spal renditet e 17-të në...

Short i pafat per ekipet italiane dhe do te kemi derb anglez

0
Sot në mesditë, në Nion të Zvicrës, u hodh shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve. Kampionët në fuqi të Europës dhe njëkohësisht rekordmenët...