Zidane tek Juventus tanimë është më shumë se sa një hipotezë

Zidane tek Juventus tanimë është më shumë se sa një hipotezë

Zidane tek Juventus tanimë është më shumë se sa një hipotezë. Zidane te Juventus? Përse jo. Francezi duket se ndez ëndrrat e tifozëve bardhezinj. Ku...
Luftëtari do të kërkojë zgjimin në Superiore tek tekniku Gentian Mezani

Luftëtari do të kërkojë zgjimin në Superiore tek tekniku Gentian Mezani

Tekniku 38 vjeçar, Gentian Mezani, do të zëvendësojë në këtë detyrë Milos Kostiç që u largua nga skuadra gjirokastrite për shkak të rezultateve negative. Luftëtari...
Kthimi i Solskjaer tek United është sponsorizuar nga Ferguson

Kthimi i Solskjaer tek United është sponsorizuar nga Ferguson

Ka qenë legjenda e Manchester United, Sir Alex Ferguson, personi që ka ndërmjetësuar marrëveshjen për rikthimin e bujshëm në Old Trafford të Ole Gunnar...
KUPA: Kukësi mposht Skënderbeun ndër Tirana merr një barazim me vlerë

KUPA: Kukësi mposht Skënderbeun ndër Tirana merr një barazim me vlerë

Kukësi mposhti Skënderbeun me rezultatin 2-1 në Kamëz, në sfidën e parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë mes të dy skuadrave, që shikojnë këtë...
Roma mposht Parmën dhe do të luajë gjysëmfinalen ndaj Juves

Roma mposht Parmën dhe do të luajë gjysëmfinalen ndaj Juves

Me sfidën Parma-Roma u mbyll edhe faza e 1/8-ave të Kupës së Italisë, ndërsa fitorja 0-2 e verdhekuqve në stadiumin “Tardini”, i bëri ata...
Zidane tek Juventus tanimë është më shumë se sa një hipotezë

Pas dorëheqjes së Zidane vjen reagimi i Presidentit të Realit

Vendimi i Zinedine Zidan për t’u larguar nga drejtimi i 13 herë kampionëve të Champions League, ka qenë i papritur jo vetëm për tifozët...

Trajneri i Partizanit nuk e fsheh zhgënjimin pas humbjes

I zhgënjyer për rezultatin por jo për paraqitjen e skuadrës së tij. Trajneri i Partizanit në mikrofonin e Supersport e analizoi kështu humbjen e...

Reali nuk fal, City mposhtet nga Lyon ndërsa Juventusit i mjaftojnë penalltitë

Bayern Munchen, Manchester United, Real Madrid dhe Juventus arritën t’i fitojnë takimet e tyre, ndërsa zhgënjimi i mbrëmjes ishte Manchester City. Bayern fitoi në transfertë,...

Liverpool fiton në frymên e fundit derbin ndaj Everton

Liverpool fiton në frymên e fundit derbin ndaj Everton. Skuadra e Klopp mban ritmin e Manchester City-t kryesues. Lojtari i kombëtares belge Origi i jep...
Junajtid dhe Çelsi rikthehen ke fitorja

Junajtid dhe Çelsi rikthehen ke fitorja

Mançester Junajtid është rikthyer te suksesi pas disfatës së fundit ndaj Arsenal dhe pas zhgënjimit në derbi me Sitin përsa i përket Kupës së...