Ja kur do të jetë gati “Arena Kombëtare” për zhvillim ndeshjesh

Punimet për stadiumin e ri “Arena Kombëtare” po vijojnë me intensitet dhe pritet të jetë gati në Mars të 2019.   Tashmë është kryer një pjesë...
Ja sa vlen kampionati shqiptar, Kukësi ekipi më i shtrejtë

Ja sa vlen kampionati shqiptar, Kukësi ekipi më i shtrejtë

Sipas të dhënave të Transfermarket vlera e kampionatit shqiptar është 38.09 milionë Paund. Ekipi me vlerën më të madhe aktuale është ekipi verilindor i Kukësit....

Superfuqia spanjolle më shumë trofe se të gjitha ekipet e tjera europiane bashke

SukseSi i mbrëmshëm i Atletiko Madrid ndaj ekipit francez të Marsejës, konfirmoi edhe njëherë dominimin spanjoll në arenën ndërkombtare. Nga milleniumi i ri e...
Reagojnë ashpër tifo-grupi "Tirona fanatics": Po sillen në mënyrë të turpshme me ne

Zbulohet koreografia e tifo-grupit bardheblu “Tirona Fanatics”

Minutat ikin dhe tifozët po u japin dorën e fundit përgatitjeve të tyre, teksa po rregullojnë çdo detaj. Si anëtarë të “Fanatics”, ashtu edhe ata...
Progresi i kombëtares së Kosovën merr vëmendjen e FIFA-s

Kombëtarja e Kosovës tani do të vijë edhe me një pamje të re

Kombëtarja e Kosovës përveç arritjes së rezultateve pozitive, tani do të vijë edhe me një pamje të re.  Fanella e re e Kombetares së Kosoves...

Dhuna në Peqin, disiplina mer vendimin drastik ndaj Shkumbinit

Për shkak të dhunës ndaj gjyqtarit në ndeshjen Shkumbini-Dinamo, komisioni i disiplinës ka përjashtuar vendasit nga çdo aktivitet futbollistik për këtë sezon. Gjithashtu edhe një...
Grupi i tifozave "Tirona Fanatics" kërkojnë largimin e Halilit dhe senatorëve

Grupi i tifozave “Tirona Fanatics” kërkojnë largimin e Halilit dhe senatorëve

Grupi i tifozave "Tirona Fanatics" pasi nuk ishin të pranishëm në derbi, tanimë vijnë me një deklaratë besasuese. Kjo sepse ky grupim ka dalë në...

Kosovë: Ferronikeli fiton edhe trofeun e Kupës

Vetëm 5 ditë pasi ngriti lart trofeun e kampionit të IPKO Superligës, Feronikeli vendosi diktatin në futbollin kosovar, duke arritur të triumfojë edhe në...

Short i pafat per ekipet italiane dhe do te kemi derb anglez

Sot në mesditë, në Nion të Zvicrës, u hodh shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve. Kampionët në fuqi të Europës dhe njëkohësisht rekordmenët...

Pas dhunes ne Peqin,reagon KF Shkumbini/Gjykimi skandaloz provokoi tifozet

KF Shkumbini e ka cilësuar skandaloz gjykimin e ndeshjes së zhvilluar mesditën e të shtunëd në stadiumin e qytetit të Peqinit...