Seria A: Mbyllen tre ndeshje të tjera me Lacion që shënon poker

Tanimë zyrtare/ Ja kur do të rinisë Seria A

0
Serie A do të rinisë më 20 qershor dhe tashmë është bërë zyrtare. Vendimi është marrë pasditen e sotme, pas një takimi mes përfaqësuesve...
Aksioneri i KF Elbasani flet troç/ Bashkia ka 10 vite që nuk jep kokërr leku

Aksioneri i KF Elbasani flet troç/ Bashkia ka 10 vite që nuk jep kokërr...

0
Përpëlitjet e Elbasanit mund të marrin fund shpejt, sapo të mbyllet çështja e gjyqit me palën angleze, një gjyq formal, sipas presidentit të ekipit...
Barça harron të fitojë dhe renditet e dyta pas Seviljas

Shtyhet rinisja! Ja data e re për rinisjen e La Liges Spanjolle

0
Shtyhet rinisja! La Liga spanjolle nuk do të rifilloj më 12 qershor, siç ishte njoftuar në fillim por më 19 qershor. Për këtë është...
Ja përballjet që rezervon e shtuna në kampionatin italian Seria A

Seria A cakton datën e rinisjen por akoma jo formatin

0
Kampionati italian i futbollit ka tashmë miratimin në formë zyrtare për të zhvilluar stërvitje kolektive. E konfirmon ministri i Sporteve, Vincenzo Spadafora, i cili...
Covid mbyll kampionatin në Skoci/ Celtic shpallen kampionë

Covid mbyll kampionatin në Skoci/ Celtic shpallen kampionë

0
Tashmë vjen edhe zyrtarizimi, kampionati në Skoci është mbyllur përfundimisht dhe Sëlltik është shpallur skuadra kampione. Pas një takimi me të gjithë klubeve është rënë...
Kriza e futbollit/ UEFA liron dorën duke ndryshuar Fair Play-in financiar

Kriza e futbollit/ UEFA liron dorën duke ndryshuar Fair Play-in financiar

0
Koronavirusi ka patur një impakt shumë të madh në futboll në aspektin negativ sidomos përsa i përket anës ekonomike. Pikërisht për këtë UEFA po...
E shtuna në Seria A nuk dhuroi supriza në ndeshjet e zhvilluara

Zyrtare: Ja kur do të rinisë kampionati italian i futbollit

0
Skuadrat po planifikojnë të luajnë ndeshjet e tyre para 2 gushtit në mënyrë që të lihet hapësirë për kampionatin Champions League dhe Europa League. Sot...
Është arritur marrëveshja, kampionati rinis në 3 Qershor

Është arritur marrëveshja, kampionati rinis në 3 Qershor

0
Është arritur marrëveshja, kampionati rinis në 3 Qershor. Pas dakortësimit mes FSHF dhe Ministrisë së Shëndetësisë për rifillimin e seancave stërvitore individuale në datën...
Seria A: Mbyllen tre ndeshje të tjera me Lacion që shënon poker

Rrezikohet Seria A: Dy klube njofton futbollistë të prekur me Covid

0
Fiorentina ka bërë të ditur se 6 pjesëtare të saj kanë rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit. Bëhet fjalë për 3 futbollistë dhe 3 pjesëtarë...
FSHF ndërpret zyrtarisht kampionatin pas bojkotit të Shoqatës së Arbitrave

Më fund ministria i kthen përgjigje FSHF-së për rinisjen e futbollit

0
Dritë në fund të tunelit. Qeveria shqiptare i ka kthyer më në fund përgjigje zyrtare, FSHF-së. Pas letrës së dërguar nga Federata, tashmë Ministria...