Vdes njeriu që shpiku gjuajtjet e penalltive

0
Izraeliti Josi Dagan, njeriu i cili shpiku gjuajtjen e penalltive si një mënyrë më të drejtë për të zgjidhur ndeshjet të cilat vendoseshin duke...
Të martën UEFA merr vendimin për kompeticionet europiane dhe EURO 2020

Të martën UEFA merr vendimin për kompeticionet europiane dhe EURO 2020

0
UEFA të martën do të zhvillojë një konferencë dhe do të bëjë me dije se çfarë do të ndodhë me kompeticionet evropiane. Po mendohet...

Futboll në kohē Covid- 19: Rezultatet e Uefa Europa League

0
Edhe pse situata ka qenë e rënduar me përhapjen e Koronavirusit disa ndeshje të Uefa Europa League janë luajtur. Dy ndeshje nuk janë arritur të...
UEFA anulon kompeticionet sportive dhe po shqyrtohet shtyerja e Europianit

UEFA anulon kompeticionet sportive dhe po shqyrtohet shtyerja e Europianit

0
Pas Serisë A dhe La Ligës, duket se edhe UEFA është sensibilizuar me situatën e krijuar dhe ka vendosur ndërprerjen e të gjitha ndeshjeve...
Koronavirusi ka paralizuar futbollin shqiptar: Nuk do ketë më konferenca për shtyp

Koronavirusi ka paralizuar futbollin shqiptar: Nuk do ketë më konferenca për shtyp

0
Koronavirusi ka paralizuar futbollin shqiptar. Pas vendimit të FSHF për të luajtur ndeshjet e Superligës me dyer të mbyllura, tashmë disa nga klubet kanë...

Dramë në Anfiel: Liverpool eleminohet në shtesë

0
Atletico Madrid ka arritur një kualifikim të madh mbrëmjen e sotme kundër kampionëve në fuqi, Liverpoolit në Champions League, pas fitores 3-2 në kohën...
Gjendje surreale me ekipin e Romës, në pritje të OK për tu nisur drejt Spanjës

Shtyhet ndeshja Sevilja- Roma: Spanjollët nuk lejojnë nisjen e klubit italian

0
Është zyrtare tanimë që ndeshja midis Seviljas dhe Romës do të shtyhet. Data dhe ora momentalisht nuk është përcaktuar. Ky ka qenë verdikti i UEFA-s...
PSG midis rrezikut të eleminimit dhe Koronavirusit

PSG midis rrezikut të eleminimit dhe Koronavirusit

0
Paris Saint Germain është i thirrur në cështje të rikuperojë humbjen 2-1 në Gjermani, kur skuadrat të përballen në Parc de Prince, për kthimin...
Gjendje surreale me ekipin e Romës, në pritje të OK për tu nisur drejt Spanjës

Gjendje surreale me ekipin e Romës, në pritje të OK për tu nisur drejt...

0
  Gjendje surreale në Itali, që po prek edhe botën e futbollit. Prej disa ditësh Roma është e paqartë nëse do të marri OK për...
Presidenti i Getafes nuk pranon të luajë ndeshjen kundër Inter

Presidenti i Getafes nuk pranon të luajë ndeshjen kundër Inter

0
"Dua te nenvizoj qe ne kete histori Interi nuk ka asnje faj. Cfare kuptimi ka te besh qe te luhet nje ndeshje ne nje...