Orges Shehi flet para ndeshjes gjysëmfinale ndaj Teutës

Trajneri Orges Shehi ka folur për kanalin zyrtar të klubit para ndeshjes që skuadra jonë luan ndaj Teutës në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Ai...

Lacio mbetet pas Juventusit pasi mposht Fiorentinën

Tre ditë pas humbjes me Atalantën, Lazio kthehet te fitorja. Mbrëmjen e së shtunës, ekipi i drejtuar nga Simone Inzaghi mposhti Fiorentinën me rezultatin...
Kupa e Shqipërisë: Përcaktohen dy çiftet gjysëmfinaliste

Kupa e Shqipërisë: Përcaktohen dy çiftet gjysëmfinaliste

Shorti i hedhur në sallën e konferencave në “Air Albania Stadium” përcaktoi dy çiftet e fazës gjysmëfinale të edicionit të 68-të Kupës së Shqipëri. Kështu,...
Të martën UEFA merr vendimin për kompeticionet europiane dhe EURO 2020

Tani edhe RTSH do të trasmetojë pa pagesë një ndeshje të Champions

Champions League duke nisur nga sezoni i ardhshëm do të jetë falas. Ky është lajmi që dha sot RTSH në rrjetet sociale, duke konfirmuar...

Trajneri i Partizanit: Ja vështirësitë që patëm në ndeshjen ndaj Flamurtarit

PRONONCIMI I TRAJNERIT ADOLFO SORMANI PËR "SUPERSPORT", PAS TAKIMIT NDAJ FLAMURTARIT Vështirësia ndaj Flamurtarit.. Sormani: Po është e vërtetë në fazën ofensive patëm probleme në finalizim,...
Presidenti i FSHF-së, Armand Duka: Me Rejën mund të përsërisim suksesin e De Biazit

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka: Me Rejën mund të përsërisim suksesin e De Biazit

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, njëherazi anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, ka dhënë një intervistë për median italiane “TuttoMercatoWeb”, ku ka folur, jo...
Hapet gara për titull: Tirana ndalet në Durrës

Hapet gara për titull: Tirana ndalet në Durrës

Tirana është mposhtur me rezultatin 1-0 nga Teuta në Durrës dhe momentalisht është 6 pikë larg Kukësit, duke ndezur garën për titull. Kujtojmë që...
Ylli i ekipit të Shkëndijës pritet të transferohet tek Tirana

Ylli i ekipit të Shkëndijës pritet të transferohet tek Tirana

Besart Ibrahimi pritet që të kalojë tek Tirana në këtë merkato të verës, ndërsa i mbaron kontrata me Shkëndijën. Në mediat maqedonase është bërë...
RTSH del garant: I trasmetojmë ne ndeshjet e Superligës

RTSH del garant: I trasmetojmë ne ndeshjet e Superligës

Pasi FSHF bllokoi “Supersportin” që të trasmetojë ndeshjet e Superiores, ka kërkuar te RTSH që nëpërmjet regjisë së saj të prodhojë edhe sinjalin për...
Ja çfarë deklaron Olsi Rama pas fitore tenistike të Partizanit

Ja çfarë deklaron Olsi Rama pas fitore tenistike të Partizanit

PRONONCIMI I DREJTORIT TË PËRGJITHSHËM OLSI RAMA PËR MEDIAT, PAS TAKIMIT NDAJ LUFTËTARIT O.Rama: Luajtëm të përqendruar, luajtëm që në fillim të vendosur, edhe morëm...