Hamilton e sheh shume te veshtiren garen e neserme

0
Hamilton lëshoi alarmin në fillim të javës, për të mos u larguar nga ritmi i Ferarit, por duket se Mercedes ende nuk po i...

Vettel arrin një tjetër poleposition në Kinë, mercedes gjysëm sekonde pas

0
Ferrari dhe Sebastian Vettel dominojnë kualifikueset dhe regjistrojnë poleposition e dytë rradha, madje të dyja makinat italiane do të nisen nha linja e parë....

Hamilton i pari ne sesionin e provave te lira ne Kine

0
Sesioni i parë i provave të lira është dominuar nga britaniku Hamilton, i cili arriti ta ndalë kronometrin në kohën 1.33.999, duke xhiruar në...

Vettel tregon forcën në Bahrein dhe shkëputet ndaj Hamilton

0
Vettel arriti të siguronte fitoren e dytë rradhazi në Formula 1. Pista e Bahrein gjithmonë ka sjellë rezultate pozitive për skuadrën italiane. Starti garës,...

Ricciardo me Red Bull fiton provat e lira ne Bahrein

0
Fundjava e Bahreinit në Formula 1 ka nisur nën shenjën e Red Bull dhe australianit Daniel Ricciardo, që mbylli sesionin e parë të provave...

Hamilton vendos rekord dhe poleposition ndersa kokekuqet ndjekin

0
 Me Mercedesin e tij, Hamilton arriti të regjistrojë xhiron më të shpejtë të të gjitha kohërave në pistën e “Albert Park”-ut, me kohën 1...

Vettel: Mercedes eshte favorit, por ne jemi gati të luftojmë

0
Mercedesi, favorit për Botërorin e Formulës 1? “Sigurisht që është e drejtë të konsiderohen ata si pretendentë, pasi janë kampionët në fuqi, por sezoni...

Verstappen ndez motorret e Formula 1: “Titulli do jete i imi”

0
Max Verstappen mbetet një nga pilotët më të talentuar, por ai beson se titulli kampion do të vijë vetëm kur të ketë makinën më...