Një lajm i mirë për ndjekësit e Formula 1, ja kush ekran do ta...

Formula 1 nuk do të mungojë këtë sezon për publikun shqiptar, pasi Top Channel nuk e ka blerë të drejtën e trasmetimit për këtë...

Edhe skuderia Williams kërcënon me largim nga kampionati i F1

Liberty Media po përballet me vështirësi të mëdha për implementimin e rregullave të reja në Botërorin e Formula 1 të vitit 2021. Në javët...

Ferrari dhe Vettel humbin terren në luftë për kampion në F1

Edhe bënë një fundjavë perfekte, makinat kokuqe, ndoshta edhe nga strategjia jo e mirë në bokse, nuk arritën të fitoni në garën e Kinës....

Red Bull behet me krahe dhe fiton ne Kine, e katranos Ferrari

Red Bull fitoi falë në Kinë strategjisë perfekte. Që në start Ferrari dha shenja pasigurie, edhe pse Vettel arriti të mbante vendin e parë...

Vettel: Jam i suprizuar nga perfomanca e makinës në kualifikuese

“Isha i kënaqur më të gjithë xhiron që zhvillova, jo vetëm në sektorin e tretë të pistës. Makina ishte fantastike dhe vazhdon të përmirësohet...

Hamilton e sheh shume te veshtiren garen e neserme

Hamilton lëshoi alarmin në fillim të javës, për të mos u larguar nga ritmi i Ferarit, por duket se Mercedes ende nuk po i...

Vettel arrin një tjetër poleposition në Kinë, mercedes gjysëm sekonde pas

Ferrari dhe Sebastian Vettel dominojnë kualifikueset dhe regjistrojnë poleposition e dytë rradha, madje të dyja makinat italiane do të nisen nha linja e parë....

Hamilton i pari ne sesionin e provave te lira ne Kine

Sesioni i parë i provave të lira është dominuar nga britaniku Hamilton, i cili arriti ta ndalë kronometrin në kohën 1.33.999, duke xhiruar në...

Vettel tregon forcën në Bahrein dhe shkëputet ndaj Hamilton

Vettel arriti të siguronte fitoren e dytë rradhazi në Formula 1. Pista e Bahrein gjithmonë ka sjellë rezultate pozitive për skuadrën italiane. Starti garës,...

Ricciardo me Red Bull fiton provat e lira ne Bahrein

Fundjava e Bahreinit në Formula 1 ka nisur nën shenjën e Red Bull dhe australianit Daniel Ricciardo, që mbylli sesionin e parë të provave...