E BUJSHME: Vettel do të tërhiqet nga Formula 1 këtë sezon

Gjermani i kokēkuqes Vettel po mendon seriozisht tërheqjen nga Formula 1. Ky lajm menjëherë ka bërë bujë sepse Vettel është piloti kryesor i Ferrarit. Sipas...
Mercedes vijon dominimin e tij në Formula 1 ndërsa Ferrari "skandaloz"

Mercedes vijon dominimin e tij në Formula 1 ndërsa Ferrari “skandaloz”

Mercedes vijon dominimin e tij në Formula 1. Lewis Hamilton fitoi “pole position” në Çmimin e Madh të Monakos duke e përshkuar pistën me...

Bottas i pakapshëm në Montmelo duke siguruar poleposition

Piloti finlandez i Mercedez siguroi një poleposition me vlerë për garên e nesêrme në Katalonjë. Bottas ishte shumë i shpejtë, madje me disa të dhjetat...
Ferrari sjell ndryshime të reja dhe shpresojnë të thyejnë hegjemoninë e Mercedes

Ferrari sjell ndryshime të reja dhe shpresojnë të thyejnë hegjemoninë e Mercedes

Një seri ndryshimesh  të reja janë bërë në makinë SF90 të Ferrarit në Baku dhe ekipi ka sjellë edhe më shumë në Spanjë. Pavarësisht...

Dopietë e Mercedes në Baku ndërsa Ferrari në ndjekje

Kanë zgjatur rreth dy orë provat zyrtare të Baku ku nuk kanë munguar aksidentet. Bottas arrin të sigurojë Poleposition duke lënë pas shokun e...

FORMULA 1: Ndërpriten provat pas aksidentit të pilotit të Ferrarit

Një tjetër aksident ka ndodhur në provat zyrtare dhe në po të njejtin vend. Këtë rradhë ka qenë piloti i Ferrarit Leclerc. Në përditësim... MEDIA LINE NEWS|...

Shikoni si është katandisur makina e pilotit të Williams

Ndërprehet provat kualifikuese në Azerbajxhan.Robert Kubica, piloti polak i Williams ka pësuar një aksident të rëndë në pistë. Sipas njoftimeve paraprake mesohet se piloti është...
Ferrari në formë dhe Leclerc piloti më i shpejtë në Baku

Ferrari në formë dhe Leclerc piloti më i shpejtë në Baku

Pas dy garave për tu harruar nga ana e Ferrarit, provat e lira në pistën qytetase të Baku, i japin mundësi Vettel dhe Leclerc...

Hamilton fiton në Kinë ndërsa Ferrari e katranos me strategjinë

Sapo ka përfunduar Çmimi i Madh i Kinës nē formula 1. Luis Hamilton ka arritur të triumfojë duke e marrë kryesimin që në xhiron...
Bottas merr Poleposition në Çmimin e Madh të Kinës

Bottas merr Poleposition në Çmimin e Madh të Kinës

Mercedes ritkhehet fuqishëm në kualifikueset duke marrë dy vendet e para në Kinë. Valteri Bottas me Mercedes shënoi kohën më të mirë që i...