FORMULA 1: Ndërpriten provat pas aksidentit të pilotit të Ferrarit

0
Një tjetër aksident ka ndodhur në provat zyrtare dhe në po të njejtin vend. Këtë rradhë ka qenë piloti i Ferrarit Leclerc. Në përditësim... MEDIA LINE NEWS|...

Shikoni si është katandisur makina e pilotit të Williams

0
Ndërprehet provat kualifikuese në Azerbajxhan.Robert Kubica, piloti polak i Williams ka pësuar një aksident të rëndë në pistë. Sipas njoftimeve paraprake mesohet se piloti është...
Ferrari në formë dhe Leclerc piloti më i shpejtë në Baku

Ferrari në formë dhe Leclerc piloti më i shpejtë në Baku

0
Pas dy garave për tu harruar nga ana e Ferrarit, provat e lira në pistën qytetase të Baku, i japin mundësi Vettel dhe Leclerc...

Hamilton fiton në Kinë ndërsa Ferrari e katranos me strategjinë

0
Sapo ka përfunduar Çmimi i Madh i Kinës nē formula 1. Luis Hamilton ka arritur të triumfojë duke e marrë kryesimin që në xhiron...
Bottas merr Poleposition në Çmimin e Madh të Kinës

Bottas merr Poleposition në Çmimin e Madh të Kinës

0
Mercedes ritkhehet fuqishëm në kualifikueset duke marrë dy vendet e para në Kinë. Valteri Bottas me Mercedes shënoi kohën më të mirë që i...
Djali i Zinedine Zidane pritet të huazohet tek Bazeli

Djali i Zinedine Zidane pritet të huazohet tek Bazeli

0
Zinedine Zidane aktivizoi të birin e tij, Luca, si titullar në sfidën e të dielës në mbrëmje ndaj Huescas, ndërsa pas takimit, konfirmoi besimin...

Ringjallet Ferrari me një nisje në rreshtin e parë në Australi

0
Charles Leclerc ka regjistruar poleposition për herë të parë në karrierën e tij të Formula 1. Ferraristi la pas shokun e tij të skuadrës...

FORMULA 1: Ferrari i ri kuqezi “fluturon” në pistë

0
Nëse thonë që dielli duket që në mëngjes, atëherë tifozët e Ferrarit mund të fillojnë të ëndërrojnë rikthimin te titulli. Kjo pasi nga Montmelo, në...
Ferrari synon titullin me makinën e re Kuqezi

Ferrari synon titullin me makinën e re Kuqezi

0
Me prezantimin e njëvendëshes së re SF90 ka nisur zyrtarisht sezoni i vitit 2019 në Formula 1 për Ferrarin. Mjeti që do të drejtohet nga...

Vettel i drejtohet me një letër skuderisë së Ferrarit

0
Fundi i vitit është një periudhë kur të gjithë bëjnë bilancet dhe japin urimet e tyre për vitin pasardhës. Piloti i Ferrarit, Sebastian Vettel ka...