Leclerc arrin të marrë fitoren e parë personale dhe për Ferrarin

Leclerc arrin të marrë fitoren e parë personale dhe për Ferrarin

0
Mesa duket pengu i humbjen së fitimit të disa garave më parë, kur u parakalua 3 xhiro para fundit nga Verstappen u kompesua me...
Leclerc arrin të marrë fitoren e parë personale dhe për Ferrarin

Ferrari merr vijën e parë të nisjes në pistën Belge

0
Pas një gjysmë sezoni tërësisht zhgënjyes, pushimet verore duket se u kanë bërë mirë dy pilotëve të Ferrarit, që janë rikthyer bindshëm dhe kanë...

Tërheqja e Vettel hap skenare merkatoje nē skuderinë e Ferrarit

0
Skuadra e Ferrarit po mbushet plot dyshime kur po arrijmē nē pjesën e parë tē kētij sezoni tē Formula 1. Ferrari edhe pse me ambicie...
Provat zyrtare të Silverstone thyejnë dominin e Hamilton

Provat zyrtare të Silverstone thyejnë dominin e Hamilton

0
Është thyer pas 4 vitesh dominimi i Lewis Hamilton në kualifikueset e Silverstone, pasi këtë herë piloti britanik arriti të vendosë vetëm kohën e...
Hamilton dominon provat në Francë ndërsa Vettel zhgënjen sërish

Hamilton dominon provat në Francë ndërsa Vettel zhgënjen sërish

0
Kanë përfunduar provat zyrtare të Çmimit të Madh të Francës, të vlefshme për garën e tetë sezonale të Formulës 1, ndërsa i pari do...

E BUJSHME: Vettel do të tërhiqet nga Formula 1 këtë sezon

0
Gjermani i kokēkuqes Vettel po mendon seriozisht tërheqjen nga Formula 1. Ky lajm menjëherë ka bërë bujë sepse Vettel është piloti kryesor i Ferrarit. Sipas...
Mercedes vijon dominimin e tij në Formula 1 ndërsa Ferrari "skandaloz"

Mercedes vijon dominimin e tij në Formula 1 ndërsa Ferrari “skandaloz”

0
Mercedes vijon dominimin e tij në Formula 1. Lewis Hamilton fitoi “pole position” në Çmimin e Madh të Monakos duke e përshkuar pistën me...

Bottas i pakapshëm në Montmelo duke siguruar poleposition

0
Piloti finlandez i Mercedez siguroi një poleposition me vlerë për garên e nesêrme në Katalonjë. Bottas ishte shumë i shpejtë, madje me disa të dhjetat...
Ferrari sjell ndryshime të reja dhe shpresojnë të thyejnë hegjemoninë e Mercedes

Ferrari sjell ndryshime të reja dhe shpresojnë të thyejnë hegjemoninë e Mercedes

0
Një seri ndryshimesh  të reja janë bërë në makinë SF90 të Ferrarit në Baku dhe ekipi ka sjellë edhe më shumë në Spanjë. Pavarësisht...

Dopietë e Mercedes në Baku ndërsa Ferrari në ndjekje

0
Kanë zgjatur rreth dy orë provat zyrtare të Baku ku nuk kanë munguar aksidentet. Bottas arrin të sigurojë Poleposition duke lënë pas shokun e...