Nis përplasja Ferrari- Mercedes ndërsa Hamilton qetëson "gjakrat"

Nis përplasja Ferrari- Mercedes ndërsa Hamilton qetëson “gjakrat”

Rikthimi i Ferrarit në formë ka kthyer spektaklin dhe ndjekësit. Tre fitoret e fundit i kanë dhënë një tjetër ton këtij sezoni në Formula...
Ferrari vazhdon të mos ndalet me fitoren e tretë rradhazi

Ferrari vazhdon të mos ndalet me fitoren e tretë rradhazi

Ishte 26 gushti i vitit 2018, kur Sebastian Vettel fitonte për herë të fundit një garë të Formulës 1, sukses që e arriti sërish,...
Ferrari dhe Italia në delir për fitoren e Leclerc në Monza

Ferrari dhe Italia në delir për fitoren e Leclerc në Monza

Edhe pse ishte fitorja e dytë në kë kampionat për Ferrarin, mesa duket festa i ka përfshirë të gjithë. Madje edhe Italinë. Leclerc i rikthen...

Leclerc nuk ndalet më, dominon provat e lira në Monza

Pak ditë më parë Charles Leclerc gjeti fitoren e parë në karrierë në Formula 1, duke triumfuar në garën e Belgjikës, që ishte edhe...
Leclerc arrin të marrë fitoren e parë personale dhe për Ferrarin

Leclerc arrin të marrë fitoren e parë personale dhe për Ferrarin

Mesa duket pengu i humbjen së fitimit të disa garave më parë, kur u parakalua 3 xhiro para fundit nga Verstappen u kompesua me...
Leclerc arrin të marrë fitoren e parë personale dhe për Ferrarin

Ferrari merr vijën e parë të nisjes në pistën Belge

Pas një gjysmë sezoni tërësisht zhgënjyes, pushimet verore duket se u kanë bërë mirë dy pilotëve të Ferrarit, që janë rikthyer bindshëm dhe kanë...

Tërheqja e Vettel hap skenare merkatoje nē skuderinë e Ferrarit

Skuadra e Ferrarit po mbushet plot dyshime kur po arrijmē nē pjesën e parë tē kētij sezoni tē Formula 1. Ferrari edhe pse me ambicie...
Provat zyrtare të Silverstone thyejnë dominin e Hamilton

Provat zyrtare të Silverstone thyejnë dominin e Hamilton

Është thyer pas 4 vitesh dominimi i Lewis Hamilton në kualifikueset e Silverstone, pasi këtë herë piloti britanik arriti të vendosë vetëm kohën e...
Hamilton dominon provat në Francë ndërsa Vettel zhgënjen sërish

Hamilton dominon provat në Francë ndërsa Vettel zhgënjen sërish

Kanë përfunduar provat zyrtare të Çmimit të Madh të Francës, të vlefshme për garën e tetë sezonale të Formulës 1, ndërsa i pari do...

E BUJSHME: Vettel do të tërhiqet nga Formula 1 këtë sezon

Gjermani i kokēkuqes Vettel po mendon seriozisht tërheqjen nga Formula 1. Ky lajm menjëherë ka bërë bujë sepse Vettel është piloti kryesor i Ferrarit. Sipas...