Mercedes vijon dominimin e tij në Formula 1 ndërsa Ferrari "skandaloz"

Mercedes vijon dominimin e tij në Formula 1 ndërsa Ferrari “skandaloz”

0
Mercedes vijon dominimin e tij në Formula 1. Lewis Hamilton fitoi “pole position” në Çmimin e Madh të Monakos duke e përshkuar pistën me...
Djali i Zinedine Zidane pritet të huazohet tek Bazeli

Djali i Zinedine Zidane pritet të huazohet tek Bazeli

0
Zinedine Zidane aktivizoi të birin e tij, Luca, si titullar në sfidën e të dielës në mbrëmje ndaj Huescas, ndërsa pas takimit, konfirmoi besimin...
Hamilton vetëm një fitore nga fitimi matematikisht i titullit

Hamilton vetëm një fitore nga fitimi matematikisht i titullit

0
Fitorja e nënte sezonale do e lejojë britanikun Lewis Hamilton që të prezantohet në Austin, në garën e ardhshme të Botërorit të Formula 1,...
Ferrari sjell ndryshime të reja dhe shpresojnë të thyejnë hegjemoninë e Mercedes

Ferrari sjell ndryshime të reja dhe shpresojnë të thyejnë hegjemoninë e Mercedes

0
Një seri ndryshimesh  të reja janë bërë në makinë SF90 të Ferrarit në Baku dhe ekipi ka sjellë edhe më shumë në Spanjë. Pavarësisht...

E BUJSHME: Vettel do të tërhiqet nga Formula 1 këtë sezon

0
Gjermani i kokēkuqes Vettel po mendon seriozisht tërheqjen nga Formula 1. Ky lajm menjëherë ka bërë bujë sepse Vettel është piloti kryesor i Ferrarit. Sipas...
Nuk ndalet Ferrari, siguron poleposition edhe në Rusi

Nuk ndalet Ferrari, siguron poleposition edhe në Rusi

0
Pas tre fitoreve rradhazi dhe popelposition e arritur, Ferrari nuk di të ndalet. Leclerc ishte i paarritshëm duke lënë pas Hamilton dhe Vettel me...
Britaniku i Mercedez "rrëmben" poleposition në cirkuitin e Marina Bay

Britaniku i Mercedez “rrëmben” poleposition në cirkuitin e Marina Bay

0
Në një pistë si ajo e Marina Bay në Singapor ku parakalimet janë të vështira dhe ku nisja e garës nga vija e parë...
medialine.al

Vettel dhuron spektakël në “shtëpinë” e kampionit të botës Hamilton

0
Sebastian Vettel ka fituar Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe, një garë spektakolare me një luftë mes 4 pilotëve për vendin e parë. Piloti...
Ferrari në formë dhe Leclerc piloti më i shpejtë në Baku

Ferrari në formë dhe Leclerc piloti më i shpejtë në Baku

0
Pas dy garave për tu harruar nga ana e Ferrarit, provat e lira në pistën qytetase të Baku, i japin mundësi Vettel dhe Leclerc...
Luis Hamilton siguron Poleposition edhe në garën e Brazilit

Luis Hamilton siguron Poleposition edhe në garën e Brazilit

0
Luis Hamilton siguron Poleposition edhe në garën e Brazilit. Xhiro e britanikut ishte thjeshtë spektakolare dhe pritet që gara e të dielës të jetë akoma...