Nis përplasja Ferrari- Mercedes ndërsa Hamilton qetëson "gjakrat"

Nis përplasja Ferrari- Mercedes ndërsa Hamilton qetëson “gjakrat”

Rikthimi i Ferrarit në formë ka kthyer spektaklin dhe ndjekësit. Tre fitoret e fundit i kanë dhënë një tjetër ton këtij sezoni në Formula...
Leclerc arrin të marrë fitoren e parë personale dhe për Ferrarin

Ferrari merr vijën e parë të nisjes në pistën Belge

Pas një gjysmë sezoni tërësisht zhgënjyes, pushimet verore duket se u kanë bërë mirë dy pilotëve të Ferrarit, që janë rikthyer bindshëm dhe kanë...

Leclerc nuk ndalet më, dominon provat e lira në Monza

Pak ditë më parë Charles Leclerc gjeti fitoren e parë në karrierë në Formula 1, duke triumfuar në garën e Belgjikës, që ishte edhe...

Luis Hamilton vendos diktatin në Spanjë, niset i pari

Mercedes fluturon dhe rikthehet fuqishëm duke marrë poleposition në Çmimin e Madh të Spanjës. Luis Hamilton realizoi kohën më të mirë në provat zyrtare duke...

Verstappen ndez motorret e Formula 1: “Titulli do jete i imi”

Max Verstappen mbetet një nga pilotët më të talentuar, por ai beson se titulli kampion do të vijë vetëm kur të ketë makinën më...
Moti i keq dhe kalimi i tajfunit shtyn anulon provat zyrtare në Japoni

Moti i keq dhe kalimi i tajfunit shtyn anulon provat zyrtare në Japoni

Moti ka qenë padyshim protagonisti numë një në Grand Prix japonez në këtë fundjavë, dhe të Premten në mëngjes u konfirmua se  provat zyrtare...
Skuderia italiane e Ferrarit ka njoftuar zyrtarisht pilotin që do të zëvendësojë Vettel

Vettel: Mercedes eshte favorit, por ne jemi gati të luftojmë

Mercedesi, favorit për Botërorin e Formulës 1? “Sigurisht që është e drejtë të konsiderohen ata si pretendentë, pasi janë kampionët në fuqi, por sezoni...
Ferrari vazhdon të mos ndalet me fitoren e tretë rradhazi

Lajm bombë: FIA po heton Ferrarin për mashtrim

Si të mos mjaftonin rezultatet negative, Ferrari përfshihet tani në valën e një skandali mashtrimi që, nëse do të faktohet si i tillë, do...

Hamilton nën diktatin e shiut fiton poleposition nē Hungari

Hamilton mbret i pistës së lagur, fiton poleposition dhe shpreson për fitore. Perfundojnë provat zyrtare të Çmimit të Madh të Hungarisë. Sesioni i dytë dhe...

Vettel arrin poleposition edhe në Çmimin e Madh të Baku-së

Çmimi i madh i Azerbajxhanit njihet me fituesin e provave zyrtare dhe ai që do të niset nesër i pari nga linja e startit. ...