Ferrari dhe Italia në delir për fitoren e Leclerc në Monza

Ferrari dhe Italia në delir për fitoren e Leclerc në Monza

0
Edhe pse ishte fitorja e dytë në kë kampionat për Ferrarin, mesa duket festa i ka përfshirë të gjithë. Madje edhe Italinë. Leclerc i rikthen...
vettel, ferrari hamilton mercedes red bull

Enigmat dhe favoritët në garën e Çmimit të Madh të Francës, rikthyer pas 28...

0
Spektakli i garave automobilistike rikthehet këtë fundjavë me një pistë "New Entry" pas shumë vitesh mungesë. Aq sa një pjesë e pilotëve që garojnë...

Luis Hamilton vendos diktatin në Spanjë, niset i pari

0
Mercedes fluturon dhe rikthehet fuqishëm duke marrë poleposition në Çmimin e Madh të Spanjës. Luis Hamilton realizoi kohën më të mirë në provat zyrtare duke...

Përfundon në barazim ndeshja Itali- Hollandë

0
Italia dhe Holanda u përballën mbrëmjen e së hënës në një miqësore luksi, sfidë që çdo tifozë i këtyre dy skuadrave do të dëshironte...
Bottas merr Poleposition në Çmimin e Madh të Kinës

Bottas merr Poleposition në Çmimin e Madh të Kinës

0
Mercedes ritkhehet fuqishëm në kualifikueset duke marrë dy vendet e para në Kinë. Valteri Bottas me Mercedes shënoi kohën më të mirë që i...

Hamilton fiton në pistën e Hungarisë, Vettel i dyti ndërsa Bottas e menderos në...

0
Luis Hamilton e mbyll me fitore në Çmimin e Madh të Hungarisë dhe do të shijojë pushimet me 25 pike avantazh ndaj Vettel. Njē garë...
Hamilton vetëm një fitore nga fitimi matematikisht i titullit

Hamilton vetëm një fitore nga fitimi matematikisht i titullit

0
Fitorja e nënte sezonale do e lejojë britanikun Lewis Hamilton që të prezantohet në Austin, në garën e ardhshme të Botërorit të Formula 1,...
Nis përplasja Ferrari- Mercedes ndërsa Hamilton qetëson "gjakrat"

Nis përplasja Ferrari- Mercedes ndërsa Hamilton qetëson “gjakrat”

0
Rikthimi i Ferrarit në formë ka kthyer spektaklin dhe ndjekësit. Tre fitoret e fundit i kanë dhënë një tjetër ton këtij sezoni në Formula...

E BUJSHME: Vettel do të tërhiqet nga Formula 1 këtë sezon

0
Gjermani i kokēkuqes Vettel po mendon seriozisht tërheqjen nga Formula 1. Ky lajm menjëherë ka bërë bujë sepse Vettel është piloti kryesor i Ferrarit. Sipas...
Djali i Zinedine Zidane pritet të huazohet tek Bazeli

Djali i Zinedine Zidane pritet të huazohet tek Bazeli

0
Zinedine Zidane aktivizoi të birin e tij, Luca, si titullar në sfidën e të dielës në mbrëmje ndaj Huescas, ndërsa pas takimit, konfirmoi besimin...