Skuderia italiane e Ferrarit ka njoftuar zyrtarisht pilotin që do të zëvendësojë Vettel

Vettel: Mercedes eshte favorit, por ne jemi gati të luftojmë

Mercedesi, favorit për Botërorin e Formulës 1? “Sigurisht që është e drejtë të konsiderohen ata si pretendentë, pasi janë kampionët në fuqi, por sezoni...

Verstappen ndez motorret e Formula 1: “Titulli do jete i imi”

Max Verstappen mbetet një nga pilotët më të talentuar, por ai beson se titulli kampion do të vijë vetëm kur të ketë makinën më...

Hamilton vendos rekord dhe poleposition ndersa kokekuqet ndjekin

 Me Mercedesin e tij, Hamilton arriti të regjistrojë xhiron më të shpejtë të të gjitha kohërave në pistën e “Albert Park”-ut, me kohën 1...
Leclerc arrin të marrë fitoren e parë personale dhe për Ferrarin

Leclerc arrin të marrë fitoren e parë personale dhe për Ferrarin

Mesa duket pengu i humbjen së fitimit të disa garave më parë, kur u parakalua 3 xhiro para fundit nga Verstappen u kompesua me...

Tërheqja e Vettel hap skenare merkatoje nē skuderinë e Ferrarit

Skuadra e Ferrarit po mbushet plot dyshime kur po arrijmē nē pjesën e parë tē kētij sezoni tē Formula 1. Ferrari edhe pse me ambicie...
Ferrari sjell ndryshime të reja dhe shpresojnë të thyejnë hegjemoninë e Mercedes

Ferrari sjell ndryshime të reja dhe shpresojnë të thyejnë hegjemoninë e Mercedes

Një seri ndryshimesh  të reja janë bërë në makinë SF90 të Ferrarit në Baku dhe ekipi ka sjellë edhe më shumë në Spanjë. Pavarësisht...
Nis përplasja Ferrari- Mercedes ndërsa Hamilton qetëson "gjakrat"

Nis përplasja Ferrari- Mercedes ndërsa Hamilton qetëson “gjakrat”

Rikthimi i Ferrarit në formë ka kthyer spektaklin dhe ndjekësit. Tre fitoret e fundit i kanë dhënë një tjetër ton këtij sezoni në Formula...

Ricciardo me Red Bull fiton provat e lira ne Bahrein

Fundjava e Bahreinit në Formula 1 ka nisur nën shenjën e Red Bull dhe australianit Daniel Ricciardo, që mbylli sesionin e parë të provave...
Panuci sjell emra të rinj në kombëtare për dy ndeshjet e rradhës

Sulejman Starova: Panuçi sillet si kalama i vogël

Sulejman Starova, i ftuar në studion e Rubrika Sportive, analizon perfaqësuesen shqiptare dhe sjelljen e trajneri Panuçi Trajnerët shqiptarë e bëjnë natën ditë, të parën...
Moti i keq dhe kalimi i tajfunit shtyn anulon provat zyrtare në Japoni

Moti i keq dhe kalimi i tajfunit shtyn anulon provat zyrtare në Japoni

Moti ka qenë padyshim protagonisti numë një në Grand Prix japonez në këtë fundjavë, dhe të Premten në mëngjes u konfirmua se  provat zyrtare...