Messi motivohet nga Topi i Artë dhe shênon tripletë

0
Pasi u bë futbollisti i parë në histori që e fiton për herë të gjashtë gjatë karrierës “Topin e Artë”, Lionel Messi shkëlqeu në...
Ferrari vazhdon të mos ndalet me fitoren e tretë rradhazi

Lajm bombë: FIA po heton Ferrarin për mashtrim

0
Si të mos mjaftonin rezultatet negative, Ferrari përfshihet tani në valën e një skandali mashtrimi që, nëse do të faktohet si i tillë, do...
Moti i keq dhe kalimi i tajfunit shtyn anulon provat zyrtare në Japoni

Moti i keq dhe kalimi i tajfunit shtyn anulon provat zyrtare në Japoni

0
Moti ka qenë padyshim protagonisti numë një në Grand Prix japonez në këtë fundjavë, dhe të Premten në mëngjes u konfirmua se  provat zyrtare...
Nuk ndalet Ferrari, siguron poleposition edhe në Rusi

Nuk ndalet Ferrari, siguron poleposition edhe në Rusi

0
Pas tre fitoreve rradhazi dhe popelposition e arritur, Ferrari nuk di të ndalet. Leclerc ishte i paarritshëm duke lënë pas Hamilton dhe Vettel me...
Meclaren do ti rikthehet bashkëpunimit me Mercedez

Meclaren do ti rikthehet bashkëpunimit me Mercedez

0
Emrat McLaren dhe Mercedes u bënë sinonim gjatë fundit të viteve 1990 dhe fillimit të viteve 2000, pasi partneriteti nxorri tre pilotë kampion dhe...
Ferrari bëhet me krahë. Nuk ndalen as në Soçi të Rusisë

Ferrari bëhet me krahë. Nuk ndalen as në Soçi të Rusisë

0
Mesa duket ndryshimet e reja tek Ferrari e kanë kthyer njëvendshen e kokuqes shumë konkurres. Pas fitores së dyfishtë në Singapor, skuderia nga maranello...
Nis përplasja Ferrari- Mercedes ndërsa Hamilton qetëson "gjakrat"

Nis përplasja Ferrari- Mercedes ndërsa Hamilton qetëson “gjakrat”

0
Rikthimi i Ferrarit në formë ka kthyer spektaklin dhe ndjekësit. Tre fitoret e fundit i kanë dhënë një tjetër ton këtij sezoni në Formula...
Ferrari vazhdon të mos ndalet me fitoren e tretë rradhazi

Ferrari vazhdon të mos ndalet me fitoren e tretë rradhazi

0
Ishte 26 gushti i vitit 2018, kur Sebastian Vettel fitonte për herë të fundit një garë të Formulës 1, sukses që e arriti sërish,...
Ferrari dhe Italia në delir për fitoren e Leclerc në Monza

Ferrari dhe Italia në delir për fitoren e Leclerc në Monza

0
Edhe pse ishte fitorja e dytë në kë kampionat për Ferrarin, mesa duket festa i ka përfshirë të gjithë. Madje edhe Italinë. Leclerc i rikthen...

Leclerc nuk ndalet më, dominon provat e lira në Monza

0
Pak ditë më parë Charles Leclerc gjeti fitoren e parë në karrierë në Formula 1, duke triumfuar në garën e Belgjikës, që ishte edhe...