LAJMI FUNDIT/ Pezullohet gara e Formula 1 pas aksidenteve të frikshme

Eshte ndaluar perkohesisht gara e Formula 1 qe po zhvillohet ne Muxhelo të Italise. Aksidenti i pare ne start dhe aksidenti i frikshem ne rinisjen...

Vettel qëndron në Formula 1/ Ja me kë skuderi ka firmosur

Gjermani Vettel ka arritur një akord me sukderinë Aston Martin për të qëndruar akoma në Formula. I ardhur me shumë bujë tek Ferrari dhe midis...

Hamilton nuk ndalet edhe me 3 goma fiton garën

Lewis Hamilton nuk di të ndalet. Piloti i Mercedesit ka fituar çmimin e Çmimin e Madh të Britanisë, pikërisht në shtëpinë e tij, në...
Botërori 2020 i Formula 1 ka nisur me fitoren e Mercedes.

Botërori 2020 i Formula 1 ka nisur me fitoren e Mercedes.

Botërori 2020 i Formula 1 ka nisur me fitoren e Mercedes. Nuk është Lewis Hamilton, por shoku i tij i skuderisë Valteri Bottas, që...
Skuderia italiane e Ferrarit ka njoftuar zyrtarisht pilotin që do të zëvendësojë Vettel

Skuderia italiane e Ferrarit ka njoftuar zyrtarisht pilotin që do të zëvendësojë Vettel

Ferrari ka zyrtarizuar pilotin e ri të saj, që nga viti i ardhshëm do të zëvendësojë gjermanin Sebastian Vettel. Bëhet fjalë për spanjollin e...
Vettel mirëpriti rikthimin në formë të Ferrarit gjatë Çmimit të Madh të Amerikës të së dielës

Zyrtare: Vettel i jep fund aventurës tek skuderia e Ferrarit

Sebastian Vettel dhe Ferrari kanë vendosur t’i japin fund negociatave për zgjatjen e kontratës dhe në këtë mënyrë, piloti gjerman do të largohet në...
Formula 1 në kaos pasi anullohet edhe një tjetër Çmimi i Madh

Formula 1 në kaos pasi anullohet edhe një tjetër Çmimi i Madh

Bie edhe Çmimi i Madh i Francës. Qeveria franceze ka shtyrë deri në mesin e majit vendimin e anulimit të eventeve masive, duke përfshirë...
Koronavirus vë në rrezik real fillimin e këtij sezoni të Formula 1

Koronavirus vë në rrezik real fillimin e këtij sezoni të Formula 1

Koronavirus vë në rrezik real fillimin e këtij sezoni të Formula 1. Pas anulimit të Çmimit të Madh të Kinës të parashikuar më 19...

Testet e F1: Ndalet në mes të pistës motori i Ferrarit

Vjen ndalesa e pare e Ferrarit ne Mesin e Pistes. Shkaku i ndaleses duket te jete nje Problem i vogel ne motorin e makinës. Mesa...

Messi motivohet nga Topi i Artë dhe shênon tripletë

Pasi u bë futbollisti i parë në histori që e fiton për herë të gjashtë gjatë karrierës “Topin e Artë”, Lionel Messi shkëlqeu në...