Skuderia italiane e Ferrarit ka njoftuar zyrtarisht pilotin që do të zëvendësojë Vettel

Skuderia italiane e Ferrarit ka njoftuar zyrtarisht pilotin që do të zëvendësojë Vettel

Ferrari ka zyrtarizuar pilotin e ri të saj, që nga viti i ardhshëm do të zëvendësojë gjermanin Sebastian Vettel. Bëhet fjalë për spanjollin e...
Vettel mirëpriti rikthimin në formë të Ferrarit gjatë Çmimit të Madh të Amerikës të së dielës

Zyrtare: Vettel i jep fund aventurës tek skuderia e Ferrarit

Sebastian Vettel dhe Ferrari kanë vendosur t’i japin fund negociatave për zgjatjen e kontratës dhe në këtë mënyrë, piloti gjerman do të largohet në...
Formula 1 në kaos pasi anullohet edhe një tjetër Çmimi i Madh

Formula 1 në kaos pasi anullohet edhe një tjetër Çmimi i Madh

Bie edhe Çmimi i Madh i Francës. Qeveria franceze ka shtyrë deri në mesin e majit vendimin e anulimit të eventeve masive, duke përfshirë...
Koronavirus vë në rrezik real fillimin e këtij sezoni të Formula 1

Koronavirus vë në rrezik real fillimin e këtij sezoni të Formula 1

Koronavirus vë në rrezik real fillimin e këtij sezoni të Formula 1. Pas anulimit të Çmimit të Madh të Kinës të parashikuar më 19...

Testet e F1: Ndalet në mes të pistës motori i Ferrarit

Vjen ndalesa e pare e Ferrarit ne Mesin e Pistes. Shkaku i ndaleses duket te jete nje Problem i vogel ne motorin e makinës. Mesa...

Messi motivohet nga Topi i Artë dhe shênon tripletë

Pasi u bë futbollisti i parë në histori që e fiton për herë të gjashtë gjatë karrierës “Topin e Artë”, Lionel Messi shkëlqeu në...
Ferrari vazhdon të mos ndalet me fitoren e tretë rradhazi

Lajm bombë: FIA po heton Ferrarin për mashtrim

Si të mos mjaftonin rezultatet negative, Ferrari përfshihet tani në valën e një skandali mashtrimi që, nëse do të faktohet si i tillë, do...
Moti i keq dhe kalimi i tajfunit shtyn anulon provat zyrtare në Japoni

Moti i keq dhe kalimi i tajfunit shtyn anulon provat zyrtare në Japoni

Moti ka qenë padyshim protagonisti numë një në Grand Prix japonez në këtë fundjavë, dhe të Premten në mëngjes u konfirmua se  provat zyrtare...
Nuk ndalet Ferrari, siguron poleposition edhe në Rusi

Nuk ndalet Ferrari, siguron poleposition edhe në Rusi

Pas tre fitoreve rradhazi dhe popelposition e arritur, Ferrari nuk di të ndalet. Leclerc ishte i paarritshëm duke lënë pas Hamilton dhe Vettel me...
Meclaren do ti rikthehet bashkëpunimit me Mercedez

Meclaren do ti rikthehet bashkëpunimit me Mercedez

Emrat McLaren dhe Mercedes u bënë sinonim gjatë fundit të viteve 1990 dhe fillimit të viteve 2000, pasi partneriteti nxorri tre pilotë kampion dhe...