medialine.al

“Zi” kombëtare në Brazil pas eleminimit në turin çerekfinal të Rusi 2018

“Cfarë dreqin…”. Eshtë emblematik titulli i Globoesporte, faqja kryesore sportive braziliane, pas humbjes dhe eleminimit të Brazilit kundër Belgjikës në Botërorin e Rusisë. Në...

Edhe Brazili merr veten në qafë në Kazan, Belgjika shkon në gjysëmfinale

Është Belgjika skuadra e dytë gjysmëfinaliste e Kupës së Botës. Djajtë e Kuq nxorrën jashtë Brazilin 5-herë kampion bote duke i hequr mundësinë për...

Varane e çon Francën në gjysëmfinale

Mbyllet pjesa e parë midis Uruguajit dhe Francës me gjelat që i falen goditjes me kokë të Varane. Pjesa e parë e lojë ofroi shumë...

Francë- Uruguai, Deschamps paralajmëron të tijtë

Franca do të përballet sot në orën 16:00 me Uruguain në çerekfinalen e parë të botërorit “Rusi 2018”. Trajneri didier Deschamps ka bërë thirrje...
medialine.al

Fitorja pas penalltive e Anglisë, i jep fund ekzorcizmit përndjekës që nga Euro 96

Fitorja dhe kualifikimi i përfaqësueses angleze në raundin e çerekfinaleve të Boterërit "Rusi 2018" ishte një pikë e rendësishme e përfaqësuese ishullore. Anglia i...
medialine.al

Southgate e do me çdo kusht trofeun në ishull këtë vit

Thonë që fati vjen vetëm kur e kërkon, e këtë gjë duket se ka në mendje jo vetëm trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, sa...
medialine.al

Zvicra që nga viti 1954 asnjëherë nuk ka arritur raundin e çerekfinaleve të një...

Eleminimi i ekipit Zvicerian në raundin 1/16 nuk mund kurrsesi të jetë ndonjë surprizë, sikurse mediat po mundohen t`a konturojne. Pavarësisht se Zvicra për...

Suedia urtë e butë shkon në çerekfinale të Botërorit “Rusi 2018”

Pas dekadash Suedia shkon në çerekfinalet e një botërori. Pak kush kishte menduar se në çerrekfinale do të ishte Suedia. Erdhi në këtë botëror me...
medialine.al

Botërori Rusi 2018: Suedia dhe Zvicra ndahen në paqe në 45 minutat e para

Suedia dhe Zvicra e kanë mbyllur në barazim pa gola pjesën e parë të ndeshjes. Një 45-minutësh thuajse i barabartë për të dyja ekipet. Me...
medialine.al

Japonia e fitoi dy herë botërorin “Rusi 2018”

Japonia u eliminua mbrëmjen e së hënës nga Botërori pasi ishte në avantazh 2-0 ndaj Belgjikës. Në minutën e fundit shtesë të takimit, kur...