Kroacia për herë të parë do luajë një finale botërori

Kroacia do të luajë për herë të parë në historinë e saj një finale Botërori, pasi mundi në kohën shtesë Anglinë me rezultatin 2-1. Ndeshja...

Magjia e Trippier i çon në finale deri tani “tre luanët”

Trippier i çon në finalen e Moskês deri tani përfaqësuesen e "tre luanëve". Një gol i shënuar shumë shpejt për Anglinë vendosi diktatin në 45...
Anglezët janë të çuditshëm, boom aplikimesh për t`u bërë trajnerë

Anglezët janë unikë, vishen të gjithë si stili i Southgate

It’s coming home! “Po vjen në shtëpi” është slogani që ka pushtuar Anglinë në prag të gjysmëfinales kundër Kroacisë. E mërkura duke si një ditë...

Umtiti çon gjelat në finale, Belgjika e pafuqishme për të shënuar

Umtiti  i dhuron finalen e Boterorit Rusi 2018 përfaqësuese së gjelave. Goli i minutës së 51' nga mbrojtêsi Umtiti ishte momenti deçiziv që vendosi fatin...

Mbyllen në paqe 45 minutat e para midis Francës dhe Belgjikës

Mbyllen në paqe 45 minutat e para midis Frances dhe Belgjikës. Një pjesë e parë që u luajt me skuadrat që donin të rrezikon, por...

Francë- Belgjikë: Ka filluar të luhet që para 90 minutave

Gjysmëfinalja e parë e Botërorit, Francë-Belgjikë po afron. Të martën, në orën 20:00, do të mësohet finalisti i parë i “Rusi 2018”. Por, ndeshja...
medialine.al

Presidentja kroate tërheq vëmendjen me festimet e saj pas fitores ndaj Rusisë

Lajmi se Kroacia eleminoi Rusinë nga Botërori, pasi u bë skuadra gjysmëfinaliste e fundit që siguroi kualifikimin falë 11-metërshave, po e humb paska vëmendjen...

Kroatët fitojnë në “Ruletën Ruse”, do të luajnë për të shkuar në finale kundër...

Me sa duket fati ishte që ecuria e këtyre dy skuadrave të vendosej nga pika e bardhë e 11- metërshave. Sikurse u kualifikuan në...
medialine.al

Çerishev dhe Kramaric mbajnë ekipet e tyre në lojë, mbyllet 1:1 pjesa e parë

Përfundon pjesa e parë ashtu siç nisi, por me shifrat 1:1. Rusia arriti të kalonte e para në avantazh, por që barazua nga Kroacia...
medialine.al

Flet edhe Ronaldo, i fundit që i ka dhuruar Brazilit Kupën e Botës

Ronaldo “Fenomeni”, votëbeson Titen në krye të Brazilit edhe pas eliminimit të “Seleçaos” nga Belgjika. 41-vjeçari përtej limiteve në cilësi që tregoi skuadra e...