ISIS kërcënon me botërorin me kokat e Messit dhe Ronaldos

0
Autoritetet ruse janë vënë në alarm pas përhapjes në rrjetet sociale dhe në aplikacionin e komunikimit, Telegram të disa posterave kërcënues për sigurinë në...

Bukuroshet që do ti japin ngjyrë botërorit “Rusi 2018”

0
Kanë mbetur edhe pak ditë nga starti i Kupës së Botës dhe është koha që t’i hedhim një sy se cilat do të jenë...

Topi i botërorit “Rusi 2018” mbërriti në tokë

0
Gjithçka është gati për startin e Botërorit Rusi 2018. Në Rusi mbërriti edhe topi që do të luhet ndeshja e parë e këtij aktiviteti,...

Khedira: Angela Merkel është inspiruese e vërtetë

0
Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel ka vizituar skuadrën përfaqësuese të Gjermanisë në Austri ku po zhvillon fazën përgatitore për Kampionatin botëror. Ajo ka darkuar me...

Salah mund të humbasë edhe botërorin

0
Pas lotëve të tij duket se fshihej frika se do t’i duhet të heqë dorë edhe nga Botërori i parë në karrierën e egjiptianit,...

Publikohet kënga e botërorit “Rusi 2018”

0
Ashtu siç ishte bërë e ditur, 25 maji ka shënuar edhe zyrtarizimin e hitit më të ri dhe atij që do të simbolizojë Botërorin...
medialine.al

Ja kush lojtarë do ti mungojnë kompeticionit të botërorit

0
Listat paraprake të disa kombëtareve të futbollit për Botërorin e kësaj vere kanë sjellë përjashtime të bujshme. Së fundmi te Spanja dhe Argjentina, dy pretendente...

Edhe kampionët e europës prezantojnë listën për në “Rusi 2018”

0
Kampionia e Europës,  Portugalia,  ka publikuar listën me 23 lojtarët që do të udhëtojnë në Rusi, për të përfaqësuar shtetin në kampionatin Botëror. Befasia...

Lev publikon listën paraprake me futbollistët e grumbulluar për në “Rusi 2018”

0
Trajneri i kampionëve në fuqi, Joachim Low ka publikuar listën paraprake të 27 lojtarëve të grumbulluar për Botërorin “Rusi 2018”. Bie në sy prezenca e...
Brazili nuk "fal" El Salvadorin ndërsa Argjentinën e "shpëton" portieri

Ja lista e 23 lojtarëve pjesmarrës në “Rusi 2018” për ekipin e Brazilit

0
Trajneri i Brazilit ka publikuar listën e 23 lojtarëve të grumbulluar për Botërorin “Rusi 2018”, ku mungesa e vetme e madhe për Titen është...