medialine.al

Sot starton botërori, baste, birra, spektakël në fushë dhe hallet mbarojnë

0
Sot në orën 17:00 do të nisë ndeshja e parë e Kampionatit Botëror të Futbollit 2018 dhe janë pikërisht, të zotët e shtëpisë, Rusët...

Ish- trajneri i Spanjës kthehet në shtëpi dhe shpreson në fitore të iberikëve

0
Julen Lopetegui u largua pasditen e së mërkurës nga grumbullimi i Spanjës në Rusi, pasi gjatë paradites Presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit (RFEF)...
medialine.al

Përfaqësuesja e tyre nuk ia arriti të kualifikohej, por ata kanë blerë më shumë...

0
Tifozët amerikanë kanë blerë më shumë bileta të Kupës së Botës se çdo vend tjetër edhe pse përfaqësuesja e SHBA nuk arriti të kualifikohej...

Siç u paralajmërua, shkarkohet trajneri i ekipit Spanjoll

0
Një tërmet i vërtetë ka ndodhur në futbollin spanjoll, dy ditë para debutimit të Spanjës në Kupën e Botës, që starton nesër, Federata Spanjolle...

Falë topit “Telstar 18” do të kemi më pak gola në Rusi 2018

0
“Telstar 18” është quajtur topi me të cilin do të luajnë skuadrat në Botërorin në Rusi dhe është prodhuar nga kompania e njohur Adidas. Mediat...

Pak orë nga fillimi botërorit trajneri spanjës rrezikon shkarkimin

0
Drejtuesit e federatës spanjolle të futbollit janë të nervozuar me selektorin e tyre i cili pak ditë para fillimit të kampionatit botëror njoftoi që...

Ja kush do ta fitoje boterorin “Rusi 2018” sipas Ibrahimovic

0
Pavarësisht përpjekjeve deri në minutën e fundit, Zlatan Ibrahimoviç nuk ia doli të sigurojë një ftesë për të përfaqësuar Suedinë në “Rusi 2018” dhe...

Zbulohen detaje rreth emisionit sportiv “Top Arena”

0
“Top Arena”, një “show” që do të shoqërojë tifozët gjatë gjithë Kampionatit Botëror të Futbollit që starton më 14 qershor.   Edi Manushi për këtë “show”...

Njihuni me sopranon ruse që do të hapë “Rusi 2018”

0
Aida Garifullina është soporanoja e famshme ruse që do të këndojë në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës 2018, së bashku me popstarin britanik...
medialine.al

Ja kush është trajneri që do ta paguajë nga xhepi i tij stafin

0
Ndodh që një trajner të jetë gati të paguajë nga llogaritë e tij, për stafin që do të marrë me vete në Botërorin e...