Lev publikon listën paraprake me futbollistët e grumbulluar për në “Rusi 2018”

0
Trajneri i kampionëve në fuqi, Joachim Low ka publikuar listën paraprake të 27 lojtarëve të grumbulluar për Botërorin “Rusi 2018”. Bie në sy prezenca e...

Modelja bukuroshe deklaron të ardhmen e futbollistit rus

0
E cilësuar si “Ambasadorja e Kupës së Botës”, modelja e njohur ruse Victyorya Lopyreva nuk ngurron të bëjë as specialisten e merkatos tashmë. Në një...
medialine.al

Botërori Rusi 2018: Belgjika ngjitet në podium dhe zyrtarisht “çon Anglinë në shtëpi”

0
Belgjika mori medaljen e parë të këtij Botërori, por jo atë që kishte shpresuar në nisjen e turneut. Skuadra e trajnerit Roberto Martinez mundi 2-0...

Messi & Co “korrin” atë çfarë “mbollën” në këtë botëror, Franca vazhdon

0
Argjentina "korri" atë çfarë "mbolli" në këtë botëror. 4:3 për “Gjelat” u mbyll ndeshja e parë e fazës së 1/8, në një 90-minutësh spektakolar...

Danimarka mposht Perunë, në një ndeshje që i kishte të gjitha

0
Një pjesë e dytë spektakolare midis Danimarkës dhe Perusë, por që në fund buzëqesh Danimarka. Një ndeshje që në pjesën e parë nuk dhuroi shumë...

Kolumbia humb në fushë por fiton në tribuna

0
Kolumbia mundet në ndeshjen e parë nga skuadra e Japonisë, si pasojë edhe kushtëzimeve që erdhen nga dalja me të kuq e Sanchez në...

Adjö Gjermani, Suedia bën mrekullinë dhe kualifikohet e para

0
Gjermani i thotë lamtumirën botërorit Rusi 2018 me një humbje turpëruese nga Koreja e Jugut. Adjö (në gjuhën suedeze nenkupton fjalën mirupafshim) Gjermania dhe...
Ja kush ka shënuar më gola deri tani në "Rusi 2018"

Ja kush ka shënuar më gola deri tani në “Rusi 2018”

0
Pa u luajtur të gjitha ndeshjet e dyta deri më tani, lista e golashënuesve i përket lojtarëve që luajnë në kampionatin spanjoll. Ronaldo (Portugali) Listën...
Brazili nuk "fal" El Salvadorin ndërsa Argjentinën e "shpëton" portieri

Ja lista e 23 lojtarëve pjesmarrës në “Rusi 2018” për ekipin e Brazilit

0
Trajneri i Brazilit ka publikuar listën e 23 lojtarëve të grumbulluar për Botërorin “Rusi 2018”, ku mungesa e vetme e madhe për Titen është...

Një Brazil cinik por fitues, Zvicra barazon dhe gjen Suedinë në 1/16

0
Brazili cinik por fiton duke u kualifikuar i pari i grupit. Kosta Rika e mbyll me 2 gola por në vend të fundit. Mbyllet edhe...