Ndizet sfida Brazil- Meksikê, Guadrado thumbon Nejmarin dhe ekzagjerimet e tij në fushë

0
Mesa duket meksikanët nuk pritën vigjiljen e ndeshje të vlefshme për tu kualifikuar në fazên çerekfinale të Rusi 2018, por filluan "luftën" mediatike. Lojtari i...

Fitore “alla shqiptare” e Zvicrës kundër Serbisê

0
Fitore e madhe për Zvicrën. Po aq fitore e madhe për mbarë shqiptarët dhe merr vlerë akoma kur ndeshja u kthye nga këmbët e...

Pjesa parë, Gjermania luan me matematikë, Suedia 0:0 me Meksikën

0
Mbyllen 45 minutat e para në Gjermani vs Korea Jugut dhe Meksikë vs Suedi. Në tê dy ndeshjet kemi barazime pa gola 0:0 Rezulatati i...

Dy herë Kane që Anglia tê fitojë ndaj Tunizisê

0
Anglia pas 8 vitesh kthehet të fitojë një ndeshje botërori në fazën finale. Dhe këtë e ka bërë me një dopietë nga kapiteni i...
medialine.al

Presidentja kroate tërheq vëmendjen me festimet e saj pas fitores ndaj Rusisë

0
Lajmi se Kroacia eleminoi Rusinë nga Botërori, pasi u bë skuadra gjysmëfinaliste e fundit që siguroi kualifikimin falë 11-metërshave, po e humb paska vëmendjen...

Umtiti çon gjelat në finale, Belgjika e pafuqishme për të shënuar

0
Umtiti  i dhuron finalen e Boterorit Rusi 2018 përfaqësuese së gjelave. Goli i minutës së 51' nga mbrojtêsi Umtiti ishte momenti deçiziv që vendosi fatin...
Anglezët janë të çuditshëm, boom aplikimesh për t`u bërë trajnerë

Anglezët janë unikë, vishen të gjithë si stili i Southgate

0
It’s coming home! “Po vjen në shtëpi” është slogani që ka pushtuar Anglinë në prag të gjysmëfinales kundër Kroacisë. E mërkura duke si një ditë...

Magjia e Trippier i çon në finale deri tani “tre luanët”

0
Trippier i çon në finalen e Moskês deri tani përfaqësuesen e "tre luanëve". Një gol i shënuar shumë shpejt për Anglinë vendosi diktatin në 45...
medialine.al

Rusi 2018: Ja ekipet që si kanë dhënë akoma mundësi tifozëve të festojnë një...

0
Botërori Rusi 2018 deri tani ka zhvilluar 32 ndeshje dhe pritet të luhen ndeshjet e fundit në grupe, por ka nga ato ekipe që...

Kroacia për herë të parë do luajë një finale botërori

0
Kroacia do të luajë për herë të parë në historinë e saj një finale Botërori, pasi mundi në kohën shtesë Anglinë me rezultatin 2-1. Ndeshja...