Nejmar në qendër të kritikave në Brazil pas performancës në ndeshjen e parë

0
Brazili në ndeshjen hapëse nuk arriti të marrë më shumë se një barazim 1-1 kundër Zvicrës. Brazili kaloi në avantazh me golin e Coutinhos që...

Ndizet sfida Brazil- Meksikê, Guadrado thumbon Nejmarin dhe ekzagjerimet e tij në fushë

0
Mesa duket meksikanët nuk pritën vigjiljen e ndeshje të vlefshme për tu kualifikuar në fazên çerekfinale të Rusi 2018, por filluan "luftën" mediatike. Lojtari i...
medialine.al

Presidentja Kroate thumbon Macronin: Do i dorëzoj Macron fanellën e kampionëve të rinj

0
Në një intervistë ajo ka deklaruar se mezi po e pret këtë ditë, për të qenë në stadium dhe për të festuar bashkë me...

Boterori Rusi 2018: Danezët eleminohen, por Shmajkell shpallet njeriu i ndeshjes nga FIFA

0
Kroacia dhe Danimarka diskutuan mes tyre në “Nizhny Novgorod Stadium” një biletë për në çerekfinalet e Botërorit. Koha e rregullt përfundoi 1-1, me dy gola...
medialine.al

Botërori Rusi 2018: Sot kurorëzon kampion e ri të botës

0
Ëndrra e vetme e çdo fëmije që apasionohet pas futbollit, është Kupa e veshur me flori. Pjesa më e madhe nuk arrijnë as t’i...
medialine,al

Franca dhe Argjentina ndahen në barazim në fraksionin e parë

0
Mbyllen 45 minutat e para midis Francës dhe Argjentinës. Një ndeshje e ekuilibruar siç edhe parashikohej. Ndeshja nisi shumë për për gjelat e Francës, ku...
medialine.al

Botërori Rusi 2018: Ndryshon topi duke filluar nga ndeshjet e 1/16-ve

0
Faza finale e Botërorit ‘Rusi 2018’ do të luhet me top të ri, një top të ndryshëm më të cilën janë luajtur ndeshjet e...
Njihuni me fanellat ekipeve pëfaqësuse kryesore në botërorin "Rusi 2018"

Njihuni me fanellat ekipeve pëfaqësuse kryesore në botërorin “Rusi 2018”

0
Njihuni me fanellat ekipeve pëfaqësuse kryesore në botërorin "Rusi 2018". Edhe shumë pak na ndajnë nga fillimi i fazës finale të botërorit "Rusi 2018". Ekipet...
medialine.al

Verdikti i parafundit i Botërorit “Rusi 2018” luhet sot midis Blegjikës dhe Anglisë

0
Kampionati Botëror po i drejtohet fundit të tij, që do të kulmojë me finalen e madhe të Moskës, në program për t’u luajtur nesër...

E nisim keq dhe pa ide duke u mposhtur 0-2 nga Turqia

0
E vazhdojmë aty ku e mbyllëm me kompeticionin e Ligës Kombeve. Kuqezinjtë nuk arrin të marrin një rezultat pozitiv në ndeshjen e parë hapëse...