medialine.al

Post “Rusi 2018”: Giroud sulmuesi që nuk goditi asnjëherë kuadratin e portës

Shumëkush ka kritikuar Oliver Giroud për paraqitjet e tij në fushë, ndërsa të tjerë kanë kritikuar trajnerin Deschamps, përse i besoi vazhdimisht formacionin një...

Përuluni Francës kampione, por përuluni Kroacisë për futbollin dhe shpirtin e garës

Përuluni Francës se është kampione. Por, përuluni Kroacisë për futbollin dhe shpirtin e garës. Kjo finale prodhoi futboll dhe emocione. Franca shpallet kampione bote...

Spektakël dhe protagonizëm, Francë- Kroaci 2:1

Po luhet finalja e Botërorit Rusi 2018 dhe nuk po zhgënjen aspak. Plot 3 gola në pjesën e parë, 2:1 për Francën por me...
medialine.al

Botërori Rusi 2018: Sot kurorëzon kampion e ri të botës

Ëndrra e vetme e çdo fëmije që apasionohet pas futbollit, është Kupa e veshur me flori. Pjesa më e madhe nuk arrijnë as t’i...
medialine.al

Presidentja Kroate thumbon Macronin: Do i dorëzoj Macron fanellën e kampionëve të rinj

Në një intervistë ajo ka deklaruar se mezi po e pret këtë ditë, për të qenë në stadium dhe për të festuar bashkë me...
medialine.al

Botërori Rusi 2018: Belgjika ngjitet në podium dhe zyrtarisht “çon Anglinë në shtëpi”

Belgjika mori medaljen e parë të këtij Botërori, por jo atë që kishte shpresuar në nisjen e turneut. Skuadra e trajnerit Roberto Martinez mundi 2-0...
Medialine.al

Daliç: Nuk duhet të kemi fare presion, duhet të argëtohemi

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Daliç, deklaroi në konferencën për shtyp përpara finales së Botërorit ndaj Francës se ekipi i tij nuk ka fare presion. “Jemi...
medialine.al

Verdikti i parafundit i Botërorit “Rusi 2018” luhet sot midis Blegjikës dhe Anglisë

Kampionati Botëror po i drejtohet fundit të tij, që do të kulmojë me finalen e madhe të Moskës, në program për t’u luajtur nesër...
medialine.al

Kukësi vazhdon ritualin, shkarkon trajneri Peter Pacult

Ende pa mbyllur një vit kalendarik, Peter Pacult është larguar nga drejtimi i skuadrës së Kukësit. Barazimi 0-0 në Shkodër, në ndeshjen e parë ndaj...
medialine.al

Botërori Rusi 2018: Dominim total i futbollit europian

Të dielën do të zhvillohet finalja e Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë. Ky është një fakt që vë edhe më shumë në...