Chievo rrezikon përjashtimin nga Seria A për mashtrim me bilancet

Chievo Verona po përballet me një hetim në lidhje me akuzat për mashtrim me bilancet në 4 sezonet e fundit dhe rrezikon që të...
Juventus zbret me këmbë në tokë Interin

Juventus zbret me këmbë në tokë Interin

Juventusi e ka mposhtur Interin në derbin D’Italia të zhvilluar në javën e shtatë në Serie A me rezultat 1-2. Zonja e Vjetër ishte ajo...
Roma peshkon Porton ndërsa Juventus i duhet të përballet me Atletikon

Roma peshkon Porton ndërsa Juventus i duhet të përballet me Atletikon

Roma peshkon Porton ndërsa Juventus i duhet të përballet me Atletikon. Ky ishte verdikti i goglave për fazën e 1/16 të Uefa Champions League. Mesa duket...
medialine.al

Spanja pas dështimit në botëror është në kërkim të timonierit të ri

Botërori i Rusisë rezultoi një dështim total për Spanjën, që ishte një prej pretendenteve për ta fituar atë. Aventura ruse nisi keq për “La...

Ne prag te sfides me Francen:“Mace e zezë je, po shkele ti aty është...

Kryeministri Edi Rama ka vizituar kombëtaren shqiptare të futbollit një ditë para debutimit në “Air Albania Stadium” ndaj Francës. I shoqëruar nga Presidenti i FSHF-së...
Lazion vazhdon superformën. Manita ndaj Sampit

Lazion vazhdon superformën. Manita ndaj Sampit

Lazio si një rul që shtyp çdo gjë që i del përpara. Formën e jashtëzakonshme që po kalon në Serinë A, ekipi bardhekaltër e...
Bomba e Takajt: Ish Sekretari i FSHF-së "gatoi" dënimin e Skëndërbeut

Bomba e Takajt: Ish Sekretari i FSHF-së “gatoi” dënimin e Skëndërbeut

Presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj doli sot në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, ku foli për situatën e krijuar te klubi korçar, pas...
Ronaldo dhe Mesi do të luajnë në të njëjtin ekip në SHBA

Ronaldo dhe Mesi do të luajnë në të njëjtin ekip në SHBA

  Trajneri i Minesotës, në ligen amerikane, Adrian Heth ka deklaruar se Kristiano Ronaldo dhe Lionel Mesi ka gjasa të luajnë një ditë te skuadra...
Më në fund një gëzim për tulipanët shkatërrojnë 3:0 Gjermaninë

Më në fund një gëzim për tulipanët shkatërrojnë 3:0 Gjermaninë

Më në fund një gëzim për tulipanët shkatërrojnë 3:0 Gjermaninë. Vitet e fundit, kombëtarja e Holandës vetëm i ka zhgënjyer tifozët e saj. Por pas...

Hitzfeld: Ja si mund ta ndalë Zvicra ekipin e seleçaos

Ish-trajneri i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, tregon recetën se si mund tê ndalet ekipi Brazilian. Zvicra duhet të jetë e vendosur shumë mirê në fushë dhe...