COVID-19/ UEFA nuk dorëzohet, përgatit tre skenarë për rinisjen e kampionateve

0
Ndonëse situate me koronavirusin në Europë mbetet shqetësuese dhe në shumë disa shtete është përhapur në masë të gjer, në UEFA nuk kanë ndërmend...
Reagojnë ashpër tifo-grupi "Tirona fanatics": Po sillen në mënyrë të turpshme me ne

Zbulohet koreografia e tifo-grupit bardheblu “Tirona Fanatics”

0
Minutat ikin dhe tifozët po u japin dorën e fundit përgatitjeve të tyre, teksa po rregullojnë çdo detaj. Si anëtarë të “Fanatics”, ashtu edhe ata...
E mërkura do jetë testi i fundit para shkarkimit të teknikut të Romes

E mërkura do jetë testi i fundit para shkarkimit të teknikut të Romes

0
Vetëm 5 pikë në 5 takimet e para, janë shifrat e frikshme të Romës, që nuk ndodhnin që nga viti 2010-2011, ndërsa 3 humbje...

Tirana e “çmendur” përmbys ndeshjen për 2 minuta

0
Ekipi bardheblu ka arritur të triumfojë në atë qē u quajt "sfida e titullit". Ekipi 24 herë kampion zhvilloi një ndeshje shumë të mirë...

Vettel tregon forcën në Bahrein dhe shkëputet ndaj Hamilton

0
Vettel arriti të siguronte fitoren e dytë rradhazi në Formula 1. Pista e Bahrein gjithmonë ka sjellë rezultate pozitive për skuadrën italiane. Starti garës,...
E BUJSHME: Guardiola mund të shkojë në seria A

Pep Guardiola pranon se mund të shkarkohet nga City

0
E ardhmja e Pep Guardiolës te Mançester Siti është më në dyshim se kurrë. Tekniku spanjoll dështoi në kampionat teksa titulli tashmë është në...

Pamjet nga lartë të stadiumit të ri të Kukësit

0
Vazhdojnë me intensitet punimet në stadiumin “Zeqir Ymeri” të Kukësit. Federata Shqiptare e Futbollit publikoi një video nga kantieri i rikonstruksionit të stadiumit të klubit...
Plas te Kamza: Probleme ekonomike me rrogat dhe rezultatet

Plas te Kamza: Probleme ekonomike me rrogat dhe rezultatet

0
Plas te Kamza: Probleme ekonomike me rrogat dhe rezultatet.  Bashkia s’ka dhënë 2 rrogat e fundit. Te Kamza nuk po gjejnë qetësi. Sikur të mos...

Roma mposht Bolonjan falë mbrojtësve dhe portierit Olsen

0
Ekipi i Romës arrin të marrë një fitore të rëndësishme nē luftën për kualifikim në zonën Champions. Verdhekuqtë mposhtën Bolonjën me rezultatin 2:1. Golat u...

Qyteti pa ekip futbolli dhe pa asnje disipline sportive: Bashkia justifikohet se nuk...

0
Një nga mënyrat më të mira që rinia të vrasë kohën e lirë është marrja me aktivitete sportive. Specialistët e fushës shpesh rekomandojnë...