Botërori Rozë: Bukuroshja Katrina Maria po fut në “luftë” Danimarkën dhe Anglinë

0
Katrina Maria, tifozja bukuroshe e Manchester United, këtë botëror po bën tifozllëk për skuadrën daneze.  Post, fushës së blertë dhe spektaklit që dhuron magjia e...
Partizani rikthen në stol ish-trajnerin

Partizani rikthen në stol ish-trajnerin

0
Një italian largohet dhe një tjetër vjen. Do të jetë Adolfo Sormani pasuesi i Franco Lerdës në stolin e Partizanit. Edhe pse fillimisht u përfol...

Qyteti pa ekip futbolli dhe pa asnje disipline sportive: Bashkia justifikohet se nuk...

0
Një nga mënyrat më të mira që rinia të vrasë kohën e lirë është marrja me aktivitete sportive. Specialistët e fushës shpesh rekomandojnë...

Ja kur do të jetë gati “Arena Kombëtare” për zhvillim ndeshjesh

0
Punimet për stadiumin e ri “Arena Kombëtare” po vijojnë me intensitet dhe pritet të jetë gati në Mars të 2019.   Tashmë është kryer një pjesë...

Laura Betto, jeta midis çiklizmit, modelingut dhe opinionistes sportive

0
Ndërsa deri më tani ‘Giro d’Italia’ ka kaluar pa shumë zhurmë, ka edhe nga ato që bëjnë ndryshimin. Laura Betto duket se është surpiza...

Nejmar në qendër të kritikave në Brazil pas performancës në ndeshjen e parë

0
Brazili në ndeshjen hapëse nuk arriti të marrë më shumë se një barazim 1-1 kundër Zvicrës. Brazili kaloi në avantazh me golin e Coutinhos që...

Superfuqia spanjolle më shumë trofe se të gjitha ekipet e tjera europiane bashke

0
SukseSi i mbrëmshëm i Atletiko Madrid ndaj ekipit francez të Marsejës, konfirmoi edhe njëherë dominimin spanjoll në arenën ndërkombtare. Nga milleniumi i ri e...
medialine.al

Presidentja Kroate thumbon Macronin: Do i dorëzoj Macron fanellën e kampionëve të rinj

0
Në një intervistë ajo ka deklaruar se mezi po e pret këtë ditë, për të qenë në stadium dhe për të festuar bashkë me...

Pamjet nga lartë të stadiumit të ri të Kukësit

0
Vazhdojnë me intensitet punimet në stadiumin “Zeqir Ymeri” të Kukësit. Federata Shqiptare e Futbollit publikoi një video nga kantieri i rikonstruksionit të stadiumit të klubit...
Ja sa vlen kampionati shqiptar, Kukësi ekipi më i shtrejtë

Ja sa vlen kampionati shqiptar, Kukësi ekipi më i shtrejtë

0
Sipas të dhënave të Transfermarket vlera e kampionatit shqiptar është 38.09 milionë Paund. Ekipi me vlerën më të madhe aktuale është ekipi verilindor i Kukësit....