SUPERKUPA/ Sevilla kalon në avantazh

Po luhet nē Budapest ndeshja e Superkupes Europiane midis Bajern dhe Seviljas. Ekipi spanjoll ka kaluar në avantazh falë nje penalltie kthyer në gol nga...
Ernest Gjoka është entuziast/ Do të kemi një paraqitje dinjitoze

Ernest Gjoka është entuziast/ Do të kemi një paraqitje dinjitoze

Ernest Gjoka është entuziast për përballjen me Jose Mourinhon, me Shkëndijën e trajnerit kryeqytetas që do të presë Tottenhamin këtë enjte në Shkup në...

Bojkoti i kampionatit/ Ja çfarë deklaron Gaz Demi

PRONONCIMI I PRESIDENTI GAZMENT DEMI DHËNË PËR GAZETËN "TEMA" Z.Demi këtë të hënë është zhvilluar mbledhja e radhës e Ligës Profesioniste, ku i pranishëm në...
Allegri prane ekipit në Seria A/ I ofrohet rroge prej 7.5 milion ne sezon

Allegri prane ekipit në Seria A/ I ofrohet rroge prej 7.5 milion ne sezon

Roma i ka ofruar Allegrit 7.5 mln euro ne sezone, oferte kjo qe afron edhe me teper trajnerin italian me pankinen verdhekuqe. Ish-trajneri i sukseshem...
Fidel Ylli habit me deklaraten e tij/ E ka fajin Skëndërbeu për këtë gjendje

Fidel Ylli habit me deklaraten e tij/ E ka fajin Skëndërbeu për këtë gjendje

Bojkoti i kampionatit dhe zhvillimet ekonomike të futbollit në Shqipëri kanë qenë tema kryesor e debatit në Pressing të gazetarit Gerti Çarçani. I ftuar...
Seria A: Mbyllen tre ndeshje të tjera me Lacion që shënon poker

Gabim amatoresk i klubit të Seria A/ Humbet ndeshjen në tavolinë

Ashtu siç pritej që kur dje qarkulloi lajmi, gafa me aktivizimin e Diavara i ka kushtuar Romës humbjen 3-0 në tavolinë të ndeshjes me...
Flet Batha/ Ja kujt ia kemi frikën për titullin kampion

Flet Batha/ Ja kujt ia kemi frikën për titullin kampion

Tirana vijon përgatitjet në prag të sezonit të ri. Një nga lojtarët që ka spikatur me bardheblutë është Idriz Batha. Mesfushori ka dhënë një...

Bomberi Sebino Plaku rikthehet në Superiore

Një ndër repartet që te Kastrioti prej kohësh kanë kërkuar të përforcohen, është qendra e mbrojtjes dhe sulmi. Për qendrën, ende janë në pritje, ndërsa...

Bojkoti i Superligës/ Liga Profesioniste e Futbollit zhvilloi sot një mbledhje të jashtëzakonshme

Liga Profesioniste e Futbollit zhvilloi sot një mbledhje të jashtëzakonshme me anëtarët e saj, ku u diskutua për vijimin e bojktotit të kampionatit dhe...
BOJKOTI/ Tirana dhe Teuta dolën në fushë, por nuk e luajtën

BOJKOTI/ Tirana dhe Teuta dolën në fushë, por nuk e luajtën

Vazhdon bojkoti i Superligës. Fakt interesant u shënua pasi skuadrat e Tiranës dhe Teutës dolën në fushë, por nuk e luajtën takimin. REAGIMI I KF...