Albin Kurti shprehet kategorikisht kundër taksimit të Rrugës së Kombit

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, u shpreh kategorikisht kundër taksimit të Rrugës së Kombit. Sipas Kurtit, Rama nuk mund të kishte gjetur kohë më të...

Vetvendosja del ne mbrojte te prostestes dhe kryqezon Ramen

Zëdhënësja e Vetëvendosjes, Tinka Kurti, e ka quajtur terror qeveritar atë që ka ndodhur mbrëmjes e së dielës, kur policia shqiptare ka arrestuar në...

Nje komb, dy shtete dhe dy vizione drejtimi te ndryshme

Zhvillimet më të fundit në Shqipëri, protesta për tarifën në Rrugën e Kombit po ndiqet me mjaft interes edhe në Kosovë. Në fakt, shqiptarët...

Vuçiç i kerkon keshilla homologut te tij rus, Vladimir Putin, per Kosoven

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i ka kërkuar këshilla homologut të tij rus, Vladimir Putin, se si t’i kundërvihet ‘dhunës dhe agresionit të Kosovës ndaj...

Lista Serbe del nga koalicioni dhe minon qeverine e Haradinjat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë në një konferencë shtypi, për të sqaruar arrestimin e djeshëm të Marko Gjuriç por edhe për të...

Vuçiç, therret mbledhjen e Keshillit te Sigurise Kombetare pas arrestimit te Gjuric

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vucic, ka thirrur sonte në mbrëmje mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, pas arrestimit në Kosovë të Marko Gjuric, drejtori...

Thaçi: Kosova ka humbur mjaft kohë me këtë çështje që ngadalësoi perparimin

President i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas miratimit të demarkacionit të kufirit me Malin e Zi. Statusi i plote: Kosova ka humbur mjaft...

7 deputete te levizjes Vetevendosje jane ne ndalim policor

Pas miratimit të marrëveshjes së demarkacionit nga Kuvendi Kosoves pati reagime te ashpra nga VV.  7 deputetët e Lëvizjes Vetëvendosja të cilët hodhën në...

Sot ne oren 11:00 seanca e radhes per votimin e marreveshjes se demarkacionit

Sot në orën 11:00 do të zhvillohet edhe seanca e radhës për votimin e marrëveshjes së demarkacionit. Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi...

Çfarë u tremben Gruevski dhe Ivanov?

Sulmi i kryetarit i VMRO-së, ish kryeministrit të Republikës së Maqedonisë Nikola Gruevski nuk ishte sulm ndaj një individi por ndaj një institucioni shtetëror...