Fatos Mani: Qeveria shqiptare nuk po konsultohet me ne, madje s`kemi asnjë përgjigje

0
Fatos Mani, këshilltari i Pal Lekajt, thotë se është keq që Shqipëria e ka harruar Kosovën për negociatat për tarifa të reja për Rrugën...

Millo Gjukanoviç zgjidhet president i Malit Zi me 53.8 % të votave

0
Lideri veteran, Millo Gjukanoviq ka fituar 53.8 të votave në zgjedhjet presidenciale të mbajtura të dielën më Mal të Zi, ka bërë të ditur...

Presidencialet: Malazezët sot zgjedhin midis të qenit më afër me europën apo rusinë

0
Malazezët u janë drejtuar kutive të votimit prej mëngjesit të kësaj të diele, për zgjedhjet presidenciale që pritet t’i japin pak më shumë sesa...

Haradinaj: Sulmet me armë kimike ndaj civilëve të pafajshëm janë të pafalshme ndaj ndërhyrja...

0
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkrahur sulmet ajrore të SHBA-së dhe aleatëve të saj Britanisë dhe Francës kundër Sirisë. Hardinaj përmes një postimi në...

Ish- komandanti i NATO ne Kosova: Kini kujdes me ballkanin

0
Ish-komandanti i NATO-s në Kosovë, Wesley K. Clark, paralajmëron BE-në dhe SHBA-në që të reagojnë sa nuk është vonë në Ballkanin Perëndimor, pasi po...

Kosova drejt zgjedhjeve te parakohshme

0
Lidhja Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar nisjen e një mocioni mosbesimi ndaj Qeverisë së Kosovës, duke konstatuar se koalicioni aktual ka humbur shumicën në...

Greqia e shqetesuar per ngadalesimin e marreveshjes per detin

0
Situata që po kalon vendi ynë kanë bërë që të largohet vëmendja nga marrëveshja e detit me greqin. Këtë e ka vënë në dukje...

Albin Kurti shprehet kategorikisht kundër taksimit të Rrugës së Kombit

0
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, u shpreh kategorikisht kundër taksimit të Rrugës së Kombit. Sipas Kurtit, Rama nuk mund të kishte gjetur kohë më të...

Vetvendosja del ne mbrojte te prostestes dhe kryqezon Ramen

0
Zëdhënësja e Vetëvendosjes, Tinka Kurti, e ka quajtur terror qeveritar atë që ka ndodhur mbrëmjes e së dielës, kur policia shqiptare ka arrestuar në...

Nje komb, dy shtete dhe dy vizione drejtimi te ndryshme

0
Zhvillimet më të fundit në Shqipëri, protesta për tarifën në Rrugën e Kombit po ndiqet me mjaft interes edhe në Kosovë. Në fakt, shqiptarët...